Mýty okolo boilies aneb kapří kuličky vyhrávají

Mýty okolo boilies aneb kapří kuličky vyhrávají

Obsah

Než se vydáte na ryby, co konkrétního si nachystáte s sebou? Kromě prutu nesmí chybět ani návnady na kapry, které vám zajistí majestátní úlovek. Mezi nejvíce vyzdvihovanými najdeme také boilies, kolem kterých však v poslední době panuje řada mýtů a bájí. Důvodem toho je aktuální trend, v rámci kterého se neustále řeší to, kdo a na co chytá a jaké to má výsledky či jestli neexistuje něco, co má zaručenou, magickou či až magnetovou moc. Pojďme si nejčastější mýty týkající se boilies vyvrátit.

Na červenou a oranžovou ryby nejdou

Zejména prodejci návnad na kapry se velmi často setkávají s tím, že někdo nechce tu nebo onu kapří kuličku, protože mu prý na ně neberou. Největší vzdor je proti červeným a oranžovým kuličkám, což je velká škoda, protože ve skutečnosti patří k velmi atraktivním i pro kapry.

Každý rybář si musí uvědomit, že to není jenom o barvě, ale také o celkové chuti kapří kuličky. Méně zemitá barva zaujme kaprovi pozornost, stejně tak zaujme i netradiční příchuť, která se nerovná tomu, co ryba v posledních týdnech konzumuje.

Není to jen o kuličkách

Sázet však jenom na kuličky není také dobré. Kaprovi byste měli dopřát více než „jedno kolečko salámu”. Pokud nebudou boilies podepřeny ještě něčím okolo, dalším zdrojem potravy, najdou si kapři atraktivnější a bohatší zdroj potravy někde jinde.

Pamatujte na to, že zkoumání potravy pro kapra znamená jistý výdaj energie než následný zisk. Musí si být vědomý toho, že se mu ukousnutí dobroty skutečně vyplatí a že nevynaloží více energie, než kolik jí získá.

Neexistuje zázračná kulička

I když se na internetu píše o řadě doporučení týkajících se toho, z čeho by měla být kapří kulička stvořená a jak by vlastně měla po stránce vzhledu vypadat, ve skutečnosti žádná taková kulička neexistuje. Při výběru boilies se musíte dívat také na okolnosti, nejen na lovenou rybu nebo na to, co vám v minulosti zabralo a co ne.

Konkrétní druhy kapřích kuliček fungují v jiných druzích vod, stejně tak se výběru bude lišit tím, jaké je zrovna roční období a další.

 

 

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář