S čím počítat, když se rozhodnete jít do rekonstrukce domu?

S čím počítat, když se rozhodnete jít do rekonstrukce domu?

Obsah

Rekonstrukce nebo demolice? Věčné dilema, které se svádí v nejedné domácnosti. V případě, že na vašem pozemku stojí nemovitost už rozpadající se, k prvnímu nepřistupujte. Pokud ale vidíte v domě potenciál a nevidíte zde nutnost toho, že se bude muset srovnat se zemí, rekonstrukce záhy nastupuje na scénu. Do rekonstrukce se však také pouštějte jen za určitého předpokladu. A to za předpokladu toho, že si budete naprosto vším vědomí. Zejména všemi možnými riziky.

Rodinné domy mají svou historii

Uvědomte si, že i když má rekonstrukce zachránit nemovitost, daná nemovitost už má svou historii a ta se na ní do jisté míry podepsala. Ne všechny zdi budou dostatečně stabilní, někde se může objevit plíseň nebo může něco spadnout na hlavu, i když jste se takzvané nosné zdi ani nedotkli. Každý dům má svůj příběh, svou historii, proto se snažte nejen při rekonstrukci na to pamatovat, abyste se vyhnuli možným černým scénářům, ale zároveň se alespoň trochu této duše snažte zachovat.

Kupříkladu pokud budete dům zbavovat veškerého nábytku, zvažte, jestli není lepší alespoň pár kousků renovovat.

Přistupujte ke stavbě střízlivě

Na jednu stranu je pravdou, že každá nemovitost má svůj příběh a ke každé se pojí konkrétní vzpomínky, ale na druhou stranu ne vždycky je nemovitost schopná dělat radost dalších několik desítek let. Někdy je zkrátka nutné pustit se do demolice, než do renovace. A nezřídka se stává to, že se k tomuto radikálnějšímu kroku rozhodneme ve chvíli, kdy už jsme něco do nemovitosti investovali.

V případě, že se vám během rekonstrukci znovu dostane na mysli dilema, jestli přece jenom nejít a nekývnout na demoliční práce, zeptejte se odborníků na jejich názor. Ve většině případů se nesetkáte se zkresleným, nýbrž se zcela relevantním názorem, který za zvážení stojí.

Bude vás to něco stát

Myslet si, že rekonstrukce je nákladnější (časově nebo po finanční stránce) než demolice je omyl. Zejména pokud se renovuje starý příbytek, musíte počítat s nemalými náklady na opětovaný život objektu. Na začátku si tedy nejlépe spočítejte, co vás vyjde výhodněji.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář