Domů / Doporučujeme / Jak vybrat sekačku?
Jak vybrat sekačku?

Jak vybrat sekačku?

Sekačka nesmí chybět v repertoáru žádného správného zahradníka. A protože se nejedná o stroj, který bychom kupovali každý rok, je třeba její koupi důkladně promyslet. Jaké existují druhy sekaček a která bude nejlepší právě pro váš trávník?

Elektrické

Sekačky rozdělujeme na benzinové sekačky, robotické, elektrické sekačky a dále pak akumulátorové a ruční. Do malých zahrad o ploše maximálně 300 m2 jsou vhodné ty elektrické. Jsou lehké, tiché a snadno ovladatelné. Ve větších zahradách jsou ale poněkud nepraktické, jelikož vyžadují připojení k elektrické síti pomocí přívodního kabelu. Jejich výkon většinou není dostačující na sekání vysoké trávy a zvládnutí členitého terénu.

Benzinové

Ve větších zahradách a v náročném terénu využijete spíš benzinovou sekačku. Ty bývají velmi výkonné a není problém je používat i denně. Na druhou stranu jsou dost hlučné, hůř se kvůli jejich hmotnosti ovládají a jsou náročnější na údržbu. Ani ekologové vám ji nepochválí – vypouští do ovzduší zplodiny.

Robotické

Robotické sekačky zažívají svůj velký boom. V podstatě jde o aku rotační sekačku, která za vás poseká celou zahradu a lze ji ovládat mobilní aplikací. Největší uplatnění najde na zahradách s nízkou trávou a bez výrazných překážek. Nevýhodou je nutnost dobíjení.

Akumulátorové

Akumulátorové sekačky se hodí do velkých zahrad a do chatařských oblastí, jelikož jsou velmi tiché a mají bezemisní motor. Výdrž akumulátoru se odvíjí od náročnosti terénu. I zde patří mezi hlavní nevýhody nutnost dobíjení, ale také menší výkon.

Ruční

Ruční sekačky jsou klasikou, která se hodí na udržování malých zahradních ploch. Nemají žádný motor, pracují na principu nůžkového střihu. Většina modelů umožňuje nastavovat výšku spodního koše. Jejich výhodou je nízká cena, jednoduchá obsluha a nulová údržba, na druhou stranu je práce s ní nejnáročnější ze všech sekaček.

O angelo

Shlédněte také

Mýty okolo boilies aneb kapří kuličky vyhrávají

Mýty okolo boilies aneb kapří kuličky vyhrávají

Obsah1 Na červenou a oranžovou ryby nejdou2 Není to jen o kuličkách3 Neexistuje zázračná kulička3.1 …

Napsat komentář