Regulace topení aneb jak co nejvíce ušetřit?

Regulace topení aneb jak co nejvíce ušetřit?

Obsah

Topnou sezónu má řada lidí spojenou s velkými výdaji. Pokud ale sáhnete po vhodném řešení, můžete i během těchto měsíců výrazně ušetřit.

Máte problémy s vysokými výdaji za topení? Potom jsme pro vás připravili ideální článek. V něm si ukážeme, jak právě na vytápění ušetřit nějakou tu korunu. V některých případech tomu dopomůžete vy, jindy zase užitečný přístroj.

Regulace teploty

Řízení teploty má hned několik výhod. Nejenže vám ušetří peníze, ale také čas. Ekvitermní regulace je jedním z příkladů. Jejím úkolem je hlídat venkovní teplotu a na základě vašich pokynů následně zapnout vytápění na dostatečnou úroveň. Ovládání je snadné. Postačí mobilní telefon a aplikace, kterou na jedno klepnutí všechno nastavíte. Práci vám ušetří i automatický odvzdušňovací ventil, který odvede přebytečný vzduch z radiátorů, kdykoliv je to potřeba.

Míchání teplé a studené vody

Pro každý systém vytápění je nezbytný termostatický směšovací ventil. Ten reguluje teplotu směšováním studené a horké vody, která je následně odesílána přes potrubí a trojcestný ventil až do radiátoru. K jednoduchému ovládání směšovacího ventilu použijete servopohon. Většinu modelů sice nebudete ovládat skrze aplikaci, ale i manuální varianta vám dá do rukou dostatečnou kontrolu nad vaším systémem vytápění.

Automatizace vašeho domova

Spoustu času a elektrické energie vám pomůže ušetřit EnOcean. Jedná se o systém automatizace, s jehož pomocí si vytvoříte pohodlnější a bezpečnější domov. Díky němu můžete sledovat nejen data spojená s vytápěním a regulací teploty. O jeho chod se navíc nemusíte starat. Potřebuje pouze malé množství energie, které si mnohdy dokáže získat sám. K chodu mu tedy postačí energie ze světla, ale také z pohybu či rozdílů teplot. Svůj systém vytápění tedy můžete použít nejen jako zdroj tepla, ale také jako spolehlivý zdroj energie pro EnOcean.

O angelo

Shlédněte také

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Hledáním strávíme velkou část našeho života a možná, že už trávíte dlouhé hodiny nebo dny …

Napsat komentář