Psa si do bytu nepořizujte. Jaký mazlíček je vhodnější?

Psa si do bytu nepořizujte. Jaký mazlíček je vhodnější?

Obsah

Chcete si pořídit nějakého domácího mazlíčka a přemýšlíte nad tím, který bude pro vás pomyslnou trefou do černého? Rozhodně upusťte od myšlenky mít pejska, pokud máte sousedy, kterým vadí prakticky jakýkoli hluk. Do bytu se hodí trochu jiní tvorové, kterým můžete klidně vyrobit nejen terárium, ale třeba i ptačí klec.

Ježek, aneb trocha přírody do interiéru

Pokud chcete do svého domova přinést trochu té přírody, pak byste si měli pořídit ježka. Jedná se o skvělého a poměrně tichého společníka (pokud pomineme jeho noční dupání), který navíc ani nezaregistruje, že jste během dne pryč. Ježci jsou totiž obecně poměrně osamělí, ostatně i proto mají velmi krotkou povahu.

Jen si dejte pozor – pokud byste se chtěli stěhovat do Spojených států, sem byste si svého mazlíčka rozhodně vzít nemohli. Právě v této zemi potřebují chovatelé ježků speciální povolení, jinak je chov těchto mazlíčků zakázán.

Morčata, aneb když toužíte po mazlení

Křečci a morčata se velmi často pořizují dětem jako jejich první mazlíčkové. Jenže nejen děti mohou v brzkém věku naučit toleranci a také nějaké zodpovědnosti. Tyto hlodavce si můžete pořídit i později – třeba ve chvíli, kdy toužíte po mazlíčkovi, ke kterému se budete moct denně přitulit.

Morčata potřebují pouze poměrně velké obydlí, jelikož mají tendenci se stavět na zadní nohy. Pokud se v jejich obydlí nachází hodně hraček a možností se zabavit, nebudou se ani snažit o útěk, jako to u hlodavců někdy bývá.

Plazi pro otrlé povahy

Říká se, že především lidé narození ve znamení Štíra mohou vlastnit, respektive chovat plazy. Jenže nejsou to jenom lidé narození ve zmiňovaném znamení. Plazi jsou pro otrlé povahy obecně. Ať už mluvíme o hadech nebo drobných ještěrech, údržba plazů není nic těžkého a péče o ně jakbysmet.

Navíc pokud máte sousedy, kteří evidují prakticky jakýkoli zvuk, pak jsou pro vás plazi jako stvoření.

 

 

O angelo

Shlédněte také

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Hledáním strávíme velkou část našeho života a možná, že už trávíte dlouhé hodiny nebo dny …

Napsat komentář