Proč vybírat povlečení také podle materiálu?

Obsah

Skoro každý z nás vybírá povlečení podle designu, což je škoda. Ne všem může totiž vyhovovat krepová či saténová varianta, i když mají beze sporu své kladné stránky. Zaměřte se tedy na materiál, ze kterého je ložní prádlo vyrobeno, jen tak nebudete kupovat zajíce v pytli.

Povlečení za pár korun asi ne

Denně jsme zahlceni reklamními letáky, kde nabízejí bytový textilzáclony i závěsy za super ceny. Na to si dejte opravdu pozor, protože nekvalitní produkty vyhodíte, jen co na ně sáhnete. Jsou to vyhozené peníze. Raději vybírejte podle materiálu, ze kterého je povlečení vyrobeno. Dětem ani mužům nemusí vyhovovat drsnější materiály a budou si stěžovat. Naopak flanelové kousky jsou zase cenově někde jinde. Ne všichni si mohou dovolit povlečení za tisíce.

Bavlna je zárukou spokojenosti

Jakmile ulehnete pod povlečení vyrobené ze stoprocentní bavlny, budete jako v bavlnce! Tento materiál je příjemný k pokožce celého těla, je prodyšný a savý. Ideální pro děti, náročného manžela i alergiky. Jedinou nevýhodou je snad jen jeho mačkavost, a proto se musí žehlit.

Satén a krep? Může nastat problém!

Už před nějakou dobou si lidé zamilovali povlečení z bavlněného saténu, protože se nemusí žehlit a přizpůsobí se teplotě lidského těla. Navíc je navrchu lesklé a vespod jemné. Zpozorněte při nákupu saténového povlečení z polyesteru. Je sice designově dokonalé, ale chladivé! Takže vlastně jako stvořené na letní měsíce. Krepový materiál si svou éru slávy užil, ale i tak je oblíbený kvůli tomu, že se nemusí žehlit. V oblibě ho mají mladí lidé, studenti a moderní domácnosti. Pokud vás klasické povlečení škrábe, vyzkoušejte krepové modely z mikrovlákna.

Ať vám to doma ladí!

Čistá a moderně zařízená domácnost je snem i vizitkou každé hospodyňky. V e-shopu Dante si může objednat kvalitní povlečení, přehozy na postel, osušky i deky najednou, a proto ušetří spoustu času a nakonec i peněz.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář