Nářadí na stavbu domu? Sáhněte po kvalitě Bosch

Nářadí na stavbu domu? Sáhněte po kvalitě Bosch

Obsah

Jaké nářadí pravděpodobně uvidíte na stavbě? Výčet je opravdu široký. Pokusili jsme se ho zhustit do jednoho článku pro představu, co budete potřebovat.

Stavba domu vyžaduje více než jen materiál a lidskou sílu. Ke kvalitní a rychlé stavbě je nutné také skvělé nářadí. Pojďme se nyní podívat pod pokličku a ukázat si, na jaké nářadí pravděpodobně narazíte na stavbě.

Základem jsou vrtačky

Kdo někdy stavěl dům, případně pracoval jako dělník, určitě s nimi už přišel do styku. Ano, myslíme kufrové systémy Bosch. Ty jsou vhodné pro pohodlné uložení jakéhokoliv nářadí a ukládání dílů. Bosch systémy jsou vyrobeny z vysoce odolného plastu, tím pádem vydrží i nešetrné zacházení. Sečteno a podtrženo, jsou vhodné i na stavbu.

Absolutním základem jsou vrtačky Bosch. S jejich pomocí je možné snadno připevnit materiál. Na stavbě ale najdou uplatnění především příklepové vrtačky Bosch. Ty klasické jsou totiž vhodné zejména pro vrtání do dřeva. Příklepové umožňují hloubení děr i do tvrdších zdí. Pro vrtání pod specifickými úhly se pak skvěle hodí úhlové vrtačky. Rázové utahováky pak dokonale připevní jakýkoliv šroub.

Dvakrát měř, jednou řež

Ne nadarmo se říká: „Dvakrát měř, jednou řež.“ I proto na stavbě nalezne uplatnění i měřicí technika Bosch. Základním stavebním kamenem jsou ale klasické metry, bez kterých se žádný řemeslník neobejde. To samé platí pro vrtací kladiva Bosch, které jsou při stavbě domu profesionální firmou doslova nutností.

U rekonstrukcí starších domů určitě uvidíte sekací kladiva Bosch. Pro kompletní bourání zdí jsou ale mnohem lepší bourací kladiva Bosch. Jejich surová síla s pomocí té lidské dokáže zbourat jakékoliv fyzické zdivo. A k jejich opětovnému postavení je zapotřebí dostatek materiálu. Zpravidla malta či beton. S jejich kvalitním smícháním pomohou míchadla Bosch.

Na jaké nářadí ještě můžete narazit?

  • Brusky Bosch – vhodné k obroušení ostrých hran a odstranění suků přímo na místě stavby.
  • Hoblíky Bosch – skvělý ke kvalitní povrchové úpravě dřeva (nosné trámy, prkna…).
  • Úhlové brusky Bosch – vhodné k broušení i řezání. Jsou malé a přenosné, tudíž vhodné na stavbu.
  • Pily Bosch – ke kvalitnímu a rychlému řezání stačí nastavit a zapnout.
  • Horní frézky Bosch – s tímto nářadím se setkáte spíše v dílně, kde probíhá příprava materiálu na stavbu. Jsou vhodné k efektivnímu frézování drážek.
  • Tmelící pistole Bosch – aby bylo vyplnění spár dokonalé a jednoduché, používá se tmelící pistole. Šetří práci i čas.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář