Proč je i pro vás důležité pojištění nemovitosti?

Proč je i pro vás důležité pojištění nemovitosti?

Tvrdě dřete, abyste udrželi váš byt nebo dům v dobré kondici a bez problémů třeba i spláceli hypotéku. Daří se vám to a myslíte si, že je vše v pořádku a nic se nemůže stát? Opak je pravdou. Stačí chvíle a vaše nemovitost bude poškozena a vy budete muset hledat peníze na opravy. Nelíbí se vám taková představa? Stačí jediné – zařídit si výhodnou pojistku a starosti s placením škod nechat na pojišťovně. Jak na to?

Kdy vás kryje?

Pojištění nemovitosti vás kryje v případech, kdy dojde k poničení vaší nemovitosti. Je možné pojistit rodinný dům, byt i chatu. Kryje vás, když dojde ke škodám vlivem živelních pohrom, jako je vichřice, silný déšť, extrémní mráz, krupobití, sesuv půdy, požár aj. Chrání také v případě škod, které vzniknou například přepětím v síti či jako následek úniku vody z vodovodního zařízení.

Proč je i pro vás důležité pojištění nemovitosti?

Pojistka se vtahuje také na škody, které způsobí vandalové nebo zloději. V pojištění jsou zahrnuty škody, které vzniknou na budově či na příslušejících vedlejších stavbách (septik, studna aj.), dále škody na stavebním materiálu, rostlinných kulturách, oplocení či na odborně instalovaných solárních zařízeních. Rozsah pojištění musí být vždy detailně popsán v pojistných podmínkách. Abyste účel pojistky lépe pochopili, přečtěte si ještě odpovědi na časté dotazy k pojištění nemovitosti.

Proč je i pro vás důležité pojištění nemovitosti?

Sjednání z pohodlí domova

Pojištění nemovitosti sjednáte jednoduše online. Stačí vědět, jak velká je obytná plocha vaší domácnosti a rozhodnout se, na jakou částku pojištění zřídíte. Například při velikosti obytné plochy 100 m2 a pojistné částce 3 000 000 Kč se u rodinného domu platí jen 2 993 Kč ročně. Toto výhodné pojištění nemovitosti sjednáte online a jeho zřízení je otázkou několika minut.

Kromě pojištění nemovitosti je vhodné si zařídit pojištění domácnosti. Více se o něm dozvíte například v tomto článku.

 

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …

Napsat komentář