Co když na jaře začíná kvést i fasáda vašeho domu?

Co když na jaře začíná kvést i fasáda vašeho domu?

Obsah

Jaro je obdobím, kdy je příroda v plném rozkvětu. Kvetou stromy, keře, rostliny, trávy, plevel i mechy. Majitelé rodinných domů se starší fasádou mnohdy řeší ještě jeden druh kvetení – kvetení na fasádě. Na fasádě se neustále usazují pyly, prach a nečistoty, které vytváří ideální prostředí pro vznik mechu a plísní. Co dělat, když se chcete zbavit „rozkvetlé fasády“ a zanechat jí elegantní a odolnou?

Nejprve důkladně umýt a pak řešit

Fasáda musí být nejprve důkladně umytá. Za důkladné umytí se rozhodně nepovažuje pokropení fasády hadicí nebo ometení koštětem. Bohužel dokonalých výsledků čištění nedosáhne ani klasický vysokotlaký vodní paprsek (wapka). Důkladné čištění fasády se provádí technologií tryskání-pískování. Jak takové čištění probíhá, se můžete podívat v tomto článku. Samotným vyčištěním ale práce na fasádě ještě nekončí. Je třeba fasádu ochránit, aby za pár měsíců nevypadala stejně. Největším nepřítelem fasády jsou plísně, mechy a vlhkost. Každý problém ale zvládne vyřešit správně zvolený nátěr fasády.

Co když na jaře začíná kvést i fasáda vašeho domu?

Nejprve se zaměřte na plísně

Pokud se vaše fasáda potýká s plísněmi a mechy, nejprve se zaměřte na jejich odstranění a prevenci. K tomu pomohou protiplísňové nátěry. Protiplísňové nátěry se musí vždy vybírat individuálně, na základě stupně poškození fasády plísněmi a podle druhu fasády. Každý materiál fasády vyžaduje jiný nátěr. Pokud chcete dosáhnout dokonalého výsledku, nechte výběr správného druhu nátěru i jeho aplikaci na odbornících v této oblasti.

 

Pak zabraňte pronikání vlhkosti

Po čištění fasády a aplikaci protiplísňových nátěrů je také vhodným krokem ochrana fasády před pronikáním vlhkosti. Savé fasády jsou nejzranitelnější, ale po zimě mohou vzniknout prasklinky i na silikonových fasádách. Prasklinami proniká vlhko, které ničí materiály. Pomohou hydrofobní nátěry fasád, které na povrchu vytvoří neviditelnou ochrannou vrstvu, která brání pronikání vlhkosti a dokonce vlhkost odpuzuje.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …

Napsat komentář