Praktické rady pro vyklízení bytu

Praktické rady pro vyklízení bytu

Obsah

Stěhujete se do nového bytu či rodinného domu? Potom vás nejspíše čeká náročné vyklízení starého bytu. Říkáte si, kde se vzalo tolik věcí a jak to jen zvládnete? Nemusíte však vůbec propadat panice, že to nejde nikdy zvládnout včas. I vyklízení bytů má svůj systém. Proto vám přinášíme osvědčené praktické rady, které vás ochrání před stresem a urychlí samotné vyklízení.

Začněte včas

Vyklízení bytu rozhodně nikdy nenechávejte na poslední chvíli. Také je vhodné si stanovit harmonogram prací a teprve potom se pustit do samotného vyklízení. Pokud máte již na začátku jasno, že byste vyklízení raději vložili do rukou specializované stěhovací firmy, tak je nezapomeňte kontaktovat s předstihem. Díky tomu získáte výhodu, že budete mít zajištěný nejvhodnější datum a zároveň se vyhnete hledání spolehlivých a ochotných přátel či známých.

Nejprve sbalte drobnosti

Při vyklízení bytu byste měli začínat vždy drobnostmi a doplňky, ušetříte si tím dost práce. Pak by měli následovat nejméně používané věci a nakonec těžké věci. Při vyklízení nepřeskakujte z jedné místnosti do druhé. Nikdy nevyklízejte kuchyň, obývák i ložnici dohromady. Akorát byste si vytvořili mnoho stresu, jelikož byste měli pocit, že jste ve vyklízení vůbec nepokročili. Před vyklízením si nezapomeňte také vymezit místo, kde budete jednotlivé krabice pokládat.

Zvolte si v balení věcí systém

Nezapomeňte si vytvořit systém, kterým se při vyklízení budete řídit. Při balení věcí do jednotlivých krabic se vyplatí si krabice vhodně označit či popsat. Nepopsané krabice bývají velká chyba, jelikož později budou znamenat pouze chaos. Na krabici proto napište, co obsahuje a z jaké místnosti pochází. Neopomeňte napsat velkým písmenem KŘEHKÉ, pokud tomu tak je. Krabice v žádném případě nepřetěžujte, aby nedošlo k jejich poškození. V případě využití stěhovací firmy Stěhování kvalitně máte krabice k zapůjčení zdarma.

Zbavte se přebytečných a nepotřebných věcí

Při vyklízení budete také často narážet na nepotřebné věci, o kterých jste ani netušili, že je máte. Využijte toho a zbavte se jich. Stačí si připravit několik pytlů a pár krabic navíc. Přece si do nového bytu nebudete brát věci, které byste stejně nepoužili a jen by vám zabírali místo? Ušetříte tím nejen místo, ale i čas a peníze.

Nechte si vyklidit byt profesionální firmou

Pokud se do vyklízení nechcete pouštět sami či prostě na to nemáte čas, tak své starosti s vyklízením bytu svěřte rovnou stěhovací firmě. Výhodou je, že vám stěhovací firma zajistí komplexní vyklízení vašeho bytu se vším všudy. Vyklidí samozřejmě i sklep, půdu či jiné prostory. Na vyklízení se budou podílet odborníci a všechny věci budete mít díky firmě pojištěné. Výjimkou není ani vyklízení s likvidací nepotřebných věcí či likvidace nebezpečných odpadů.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …

Napsat komentář