Pracovní desky do kuchyně. Vyhraje u vás mramor nebo masiv?

Pracovní desky do kuchyně. Vyhraje u vás mramor nebo masiv?

Obsah

Každou kuchyňskou linku je zapotřebí jednou zrekonstruovat. Většinou je to v okamžiku, kdy nám skřínky po jejich otevření zůstávají v rukou. Pokud patříte k jedincům, jež se chystají k tomuto kroku, možná si lámete hlavu nad tím, pro jakou pracovní desku se rozhodnout. Možností je totiž mnoho a každá má jistě svá pro i proti.

Výběr pracovní desky je první krok, teprve poté se můžete pustit do výběru kuchyňského dřezu nebo baterie.

MDF deska patří mezi nejpopulárnější povrchy

Podle posledních průzkumů lze konstatovat, že nejpopulárnější pracovní deskou je takzvaná MDF deska pyšnící se laminátovým povrchem. Materiál velice dobře odolává nejen běžně používaným chemikáliím, k nimž patří například ocet nebo olej či přírodní kyseliny, ale také hezky vypadá. K jeho stinným stránkám však bohužel patří to, že se velice snadno poškrábe (zejména, pokud s nožem zacházíte nešetrně vůči pracovní ploše) či nabobtná, pokud se na desku dostane vlhkost.

Přírodní kámen jako lepší cesta

Zmiňované nevýhody se netýkají přírodního kamene, z něhož se také může pracovní deska vyrobit. Za poslední léta se tato část kuchyně vyrábí hlavně z žuly, která se pyšní vysokou odolností proti vsakování olejů nebo kyselých látek. Kromě toho může mít jak matný, tak lesklý povrch. První zmíněné se udržují o něco lépe, na druhých můžete dříve evidovat otisky prstů.

Umělý kámen je levnější alternativou

Pokud se vám přírodní kámen líbí, ale nesympatická je cena, za kterou ho lze pořídit, vyplatí se investovat do umělého kamene. Mluvíme o směsi přírodních minerálů, pigmentů a akrylového polymeru. I když má nižší tvrdost než přírodní kámen, jeho cena je daleko přívětivější a kvůli pracovní desce z tohoto materiálu pravděpodobně nezbankrotujete.

Další materiály, z nichž se vyrábí pracovní kuchyňské plochy

Vedle zmiňovaných materiálů se můžete setkat ještě s technistone, což je umělý kámen tvořený jakostními přírodními surovinami či skleněnými granuláty, dále s masivem nebo sklem, jež se však používá jen velmi zřídka.

 

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář