Nevíte, jakou sekačku na trávu? My ano!

Obsah

Sezóna začala! Tráva roste o sto šest, a pokud jí nedopřejete pravidelný sestřih, přeroste vám! Ještě před tím si ale kupte výkonnou sekačku.
Letošní vlhké jaro na rozdíl od loňského naopak suchého se projevuje i rychlostí, jakou roste tráva. Majitelé malých i velkých zahrad se zkrátka nezastaví. Sečou minimálně jednou týdně. Jakmile sekačka vychladne, mohou ji v podstatě znovu startovat.

Vybíráme sekačku na trávu

Sekačku na trávu je vhodné vybírat s přihlédnutím k několika parametrům. Těmi nejdůležitějšími je velikost sečné plochy, její členitost a svažitost. Přihlédnout byste však měli k typu travní plochy a četnosti sečení.

Lehká a na údržbu nenáročná elektrická

Na trhu najdete sekačky na trávu elektrické, benzínové, akumulátorové a robotické. Na malé zahradě (do velikosti 750 m²) si vystačíte se sekačkou elektrickou. Lehkou, nenáročnou na údržbu a cenově dostupnou. Při sekání se však neobejdete bez prodlužovacího kabelu. Budete si proto muset dávat velký pozor, abyste ho nepřesekli.

Výkonná benzínová

Pro sekání větších zahrad je rozhodně vhodnější výkonnější sekačka benzínová. Ideálně vybavená řadou vychytávek, které vám péči o větší zahradní plochu usnadní. Spolu s pojezdem a větším sběrným košem se jedná například o boční výhoz. Benzinové sekačky jsou také vhodnější pro sekání členitějších zahrad, ve kterých je dlouhý kabel přítěží.

Pojezd a mulčování

Sekáte-li svažitý pozemek, rozhodně oceníte sekačku s pojezdem, kterým bývají vybaveny jak sekačky benzínové, tak i elektrické. Při četném sekání odborníci doporučují využít funkci mulčování. Pokud ovšem pečujete o opravdu velkou zahradu (nad 1600 m²) doporučujeme spíše investici do zahradního traktoru.

Sekačka, která poseče za vás

Velké oblibě se těší i sekačky akumulátorové poháněné baterii. Ta je ovšem náročnější na péči v zimním období, kdy je třeba ji pravidelně dobíjet. Nepoužívaná baterie by měla být nabitá zhruba na padesát procent. A pokud nechcete sekat vůbec, a i přesto toužíte po anglickém trávníku, pořiďte si sekačku robotickou. Ta veškerou práci odvede za vás.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář