Domů / Společnost / Plno nových nabídek práce, ale jak vybrat tu správnou a nic nepokazit?

Plno nových nabídek práce, ale jak vybrat tu správnou a nic nepokazit?

Úroveň nezaměstnanosti je prý nízká a pracovních pozic je dostatek. Záleží však, jaké máte vzdělání a o jakou pracovní příležitost se chcete ucházet. Kde najít všechny zajímavé nabídky a jak se dostat až ke zdárnému cíli a nastoupit do nové práce? S tím vám poradíme v tomto článku.

Zjistěte, jaká práce pro vás bude nejlepší

Říká se, že poctivou prací a pílí se vypracujete na jakoukoliv vysněnou pozici. Pokud si to však chcete trochu ulehčit, zkuste si vybrat něco, pro co máte předpoklady. Na základě jednoduchého testu Poznej sám sebe zjistíte, jak vám vyhovuje práce v kolektivu a jaké pozice jsou pro vás nejvhodnější. Následně zbývá najít propojení s tím, co doopravdy toužíte dělat.

Čím víc nabídek uvidíte, tím lépe si vyberete

Procházejte noviny, choďte se ptát přímo do firem, ale především sledujte internet. Portály, jako je například airjobs.cz, jsou plné inzerátů týkajících se hledání práce. Od nízkých dělnických pozic až po vysoké managery. Pečlivě sledujte nové nabídky a pročítejte inspirativní články na portálech, které vám poradí, jak postupovat pro skutečně efektivní hledání nové práce.

Zaujměte životopisem

Nabídky na internetu mají jednu drobnou nevýhodu. Musíte zaujmout svým životopisem a motivačním dopisem, jinak se do dalšího kola výběru pravděpodobně nedostanete. Při psaní životopisu uveďte své vzdělání, ale i získané certifikáty a vaše předchozí pracovní zkušenosti. Počítat se mohou i maličkosti, jako například záliby související s oborem, ve kterém se ucházíte o práci.

Nepokazte pohovor a práci máte v kapse

Na vašem životopisu je všechno perfektní a ozval se personalista, že můžete přijít na osobní pohovor. Teď nastává chvíle, která rozhodně o vašem úspěchu. Samozřejmostí by mělo být slušné vystupování a vhodné oblečení. Na otázky se snažte odpovídat s klidem a rozvahou. Předem si zjistěte nějaké informace o firmě a ujasněte si, proč se hlásíte zrovna na tuto pozici. Na pohovoru často padne i otázka, co můžete firmě nabídnout. Když rovnou přijdete s konkrétním nápadem, získáte velké plus.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O angelo

Shlédněte také

Přemíra alkoholu a co dál?

Přemíra alkoholu a co dál?

Nemusí se to stát zrovna vám, ale někdo z okolí neodhadne své schopnosti a postupně …