Propiska, roller nebo liner – k čemu se hodí které pero?

Obsah

Něco podepsat, udělat si poznámku během dne, nechat vzkaz –  to snad děláme skoro všichni. Máte svou oblíbenou propisku stále u sebe, nebo si půjčujete od druhých, když je zrovna potřeba něco napsat? A víte, že označení propiska není úplně přesné? Všem psacím potřebám, ať už jsou to rollery, linery, kuličková nebo plnicí pera, se správně říká pera. A vy si můžete vybrat to, kterým se vám bude psát nejlíp a bude vám nejvíc slušet.

Propiska, roller nebo liner – k čemu se hodí které pero?

Kuličková pera pro každodenní použití

Pro běžné psaní se nejlíp hodí kuličková pera – propisky. Při psaní nedělají šmouhy, protože rychle zasychají. Jejich hrot je odolný, nevadí, když při psaní přitlačíte. Jsou levné, proto je často získáte jako reklamní předmět. Takovou propisku máte asi v kapse nebo v kabelce i v této chvíli.

Gelové rollery pro estetické psaní

Gelové rollery mají v oblibě ti, co mají estetické cítění a krásné písmo, na kterém si dávají záležet. Inkoust z rolleru déle zasychá, takže ho využijeme spíš tam, kde chceme udělat dojem a psaní není tolik – třeba na obálce dopisu. Výhodou je hladké a snadné psaní.

Linery pro precizní psaní a rýsování

Jemnou psací stopu dokážou vytvořit linery s jemnými kovovými hroty. Jsou určeny pro přesné, jemné psaní, pro rýsování a práci se šablonami.

Plnicí inkoustová pera pro reprezentaci

Plnicí pera, to už je jiná kategorie! Působí luxusním dojmem – jak samotné pero, tak písmo psané plnicím perem. Značkové plnicí pero v okázalém designu je i vhodným dárkem pro osobu pro nás důležitou nebo blízkou.Propiska, roller nebo liner – k čemu se hodí které pero?

Speciální pera pro konkrétní použití

Pro psaní oficiálních dokumentů (třeba na matrice) se používají rollery nebo kuličková pera obsahující dokumentní inkousty. Tyto inkousty splňují požadavky jedné z následujících norem – ISO 12757-2 (kuličková pera a náplně) a ISO 27668-2 (gelové rollery a náplně) a ISO 14145-2 (rollery s tekutou náplní).

Děti ve škole dnes s oblibou píšou gumovacími rollery. Jejich inkoust se dá totiž vymazat a přepsat znovu, bez korektoru nebo zmizíku. Jinak se dá chybný zápis opravit korekčním strojkem, korekční tužkou nebo opravným lakem.

O angelo

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …