K čemu se vám doma hodí neodymové magnety?

K čemu se vám doma hodí neodymové magnety?

Obsah

Neodymové magnety jsou vyrobené ze směsi neodymu, železa a boru – NdFeB. Jsou nejsilnějšími permanentními (fungujícími bez elektřiny) běžně dostupnými magnety. Využití mají v podnikání, školství, výrobě, zdravotnictví i v domácnosti nebo kanceláři. Na co se mohou hodit i vám?

1) Secvakněte závěsy

Neodymové magnety používají i výrobci bytových dekorací a galanterie. Jak sepnout závěsy? Vyrobte si magnetickou sponu. Ustřihněte pásek pěkné látky, stuhy a do konců nalepte nebo všijte dva kotoučové či kvádrové neodymové magnety. Omotejte okolo závěsu a secvakněte k sobě. Pokud budete magnety všívat, dejte pozor. Mohou se přicvaknout k jehle šicího stroje nebo jiným kovovým plochám.

2) Přicvakněte ručníky v koupelně, utěrky v kuchyni

Věšáčky na ručníky v koupelně už nedrží? Přicvakněte ručník pomocí magnetů třeba k trubce ústředního vytápění nebo k radiátoru. Stačí vám k tomu větší magnetický kotouč či kvádr. Anebo můžete použít magnetické háčky. Stejně jednoduše a rychle nacvaknete utěrky v kuchyni.

K čemu se vám doma hodí neodymové magnety?

3) Magnetický držák nožů

Nože v šuplíku se otupují. Přicvakněte je raději na stěnu – na dřevěný magnetický držák nožů. Nože na něm budou dobře držet. Jak je to možné? Uvnitř dřevěného prkénka jsou ukryté magnetické kotouče. Vyrobte si vlastní magnetický držák na nože.

4) Výstavka laků na nehty

Máte doma dámu, mladé dámy? Potřebují spoustu šminek, laků na nehty. Vytvořte pro ně magnetický držák na laky a menší kosmetické potřeby. Dobře k tomu poslouží kus pozinkového plechu, který připevněte na stěnu. Můžete jej potáhnout slabou látkou nebo polepit tapetou. K lahvičkám s laky na nehty a dalším drobnostem přilepte malé neodymové kotouče. „Cvak“ a je uklizeno. Lahvičky jsou na magnetickém držáku hezky srovnané a stále po ruce.

K čemu se vám doma hodí neodymové magnety?

5) Vystavení fotografií a pohlednic na samolepicí nástěnce

Kam přicvaknout fotky a pohlednice z cest? Samolepicí kovová magnetická nástěnka je pro tento účel ideální. Má pěnové lepidlo, dobře tedy drží i na nerovné stěně. Můžete ji také popisovat fixy na whiteboard a vytvořit si tak pěknou prezentaci.

Jak silné neodymové magnety slouží vám?

O angelo

Shlédněte také

Díky ověřenému velkoobchodu s textilem ušetříte desetitisíce ročně. Jaký vybrat?

Lámete si hlavu s pravidelným sháněním kvalitního oblečení pro své zaměstnance? Chcete, aby byli chránění …

Napsat komentář