Nerezové materiály – tyče, trubky, jekly, poradíme, kde koupit na internetu!

Nerezové materiály – tyče, trubky, jekly, poradíme, kde koupit na internetu!

Nerez, neboli korozivzdorná ocel, je sloučenina uhlíku a železa s přidáním některých dalších prvků jako mangan, nikl a chrom. Již podle názvu lze odvodit, že nerezové materiály jsou velice odolné vůči korozi. Neublíží jim voda, vlhkost ani slabé organické a anorganické kyseliny. Korozivzdornost je umožněna díky výše zmíněným prvkům, které v prostředí reagují za vzniku oxidů chránících povrch oceli.

Nerezových materiálů se využívá v mnoha odvětvích, jako je automobilový či lodní průmysl, stavebnictví, chemický a potravinářský průmysl.

Poradíme vám, kde zakoupit nerezové materiály dělené po 1 metru

Jednou z možností je firma Magsy, která je expertem na magnety, existuje již 20 let a její předností jsou magnetické separátory pro separaci kovů ze sypkých nebo tekutých materiálů. Kromě magnetů nabízí právě spoustu produktů z nerezových materiálů. Můžete zde sehnat i nerezové tyče, trubky a jekly prodávané po 1 metru, což není jinde běžné.

Nerezové tyče

Nerezové tyče jsou složené z korozivzdorné austenitické oceli (tzv. potravinářská nerez), jež obsahuje 18 % chromu (Cr) a 10 % niklu (Ni). Jejich chemické složení odpovídá normě pro použití výrobků pro pitnou vodu a potraviny. Odolnost vůči teplotě je velká, maximální teplota je 450 °C. Tato ušlechtilá ocel je velice odolná proti korozi s výjimkou ovzduší s velkým obsahem chloridů nebo anorganických kyselin a solí. Korozivzdornost se dá zvýšit leštěním. Nerezové tyče jsou obrobitelné a velmi dobře svařitelné.

V naší nabídce máme velké množství rozměrů nerezových tyčí. Průměry nabízených nerezových tyčí jsou 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 16, 18, 20, 25, 28 a 30 milimetrů.

Nerezové trubky

Nerezové trubky mají stejné složení jako nerezové tyče, a to nerezavějící austenitickou ocel, která obsahuje 18 % chromu (Cr) a 10 % niklu (Ni).

Jsou v různých velikostech s jinou tloušťkou stěny a průměrem. Nabízíme kartáčované trubky s tloušťkou stěny 2 mm, svařované trubky s tloušťkou od 1 po 4 mm a bezešvé trubky s tloušťkou 1 až 2 mm. Jednotlivé nerezové trubky mají průměry pohybující se od 8 mm po 256 mm.

Nerezové jekly

Nerezové jekly jsou vyrobené z nerezavějící austenitické oceli obsahující 18 % chromu (Cr) a 10 % niklu. Mají stejné vlastnosti jako nerezové tyče či trubky, liší se svým tvarem. Nerezové jekly najdou své využití hlavně ve stavebnictví či v zámečnictví. Jekly mají čtvercový nebo obdélníkový průřez a používají se na konstrukční účely.

Na e-shopu Magsy si nerezové jekly můžete vybrat z několika rozměrů, liší se celkovou délkou (20–200 mm), průměrem (15-100 mm) a tloušťkou stěny (1,5–4 mm).

Nerezové šrouby

Šrouby jsou složeny z korozivzdorné austenitické oceli obsahující příměs chromu a niklu. Tento materiál je velice odolný vůči okolním vlivům, zejména korozi. Nerezové šrouby jsou kvalitním spojovacím materiálem.

Na e-shopu Magsy můžete narazit na několik velikostí nerezových šroubků s válcovou hlavou. Rozměry se pohybují od 4×6 mm po 8×25 mm.

Na e-shopu můžete najít i jiné nerezové materiály jako nerezové plechy (500x500mm) různé tloušťky; nerezové závitové tyče po 1 metru; potrubní systémy JACOB, do kterých patří uzavírací šíbry, zakončení s lemem, kónické kusy, záslepky, vrtané příruby, těsnění, spony bez těsnění, přechodky ze čtverce na kruh, uzavírací klapky; dále klenuté dno, nerezové armatury, nerezová ocel čtvercová, pásová ocel, nerezový L profil.

 

O angelo

Shlédněte také

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Hledáním strávíme velkou část našeho života a možná, že už trávíte dlouhé hodiny nebo dny …

Napsat komentář