Není popelnice jako popelnice

Není popelnice jako popelnice

Obsah

Popelnice je nedílnou součástí každého rodinného domu. Při jejím výběru se ovšem vyplácí být na pozoru. Na základě jakých kritérií vybrat tu nejlepší? 

Na první pohled jsou téměř všechny stejné. Pohled druhý však vykazuje značné kvalitativní rozdíly, jež se v první řadě podepisují na jejich životnosti. Nechcete-li si rok co rok pořizovat novou nádobu na odpad, vyberte si hned napoprvé ten nejlepší produkt, jež český trh nabízí.

Zaměřeno na bezpečnostní a kvalitativní normy

Možná jste si všimli, že některé typy popelnic nenajdete u obecních činžovních domů. To jsou právě ty popelnice, před kterými byste měli být na pozoru. Města jsou totiž v tomto smyslu velmi obezřetná a na dodavatele popelnic vypisují výběrová řízení. Z toho důvodu tzv. obecní popelnice splňují přísné bezpečnostní a kvalitativní normy. Majitelé rodinných domů, chataři a chalupáři ovšem už tak přísné požadavky na svou popelnici většinou nekladou. Proto se na ně dovozci nekvalitních nádob na odpad zaměřují.

Pozor na nízké ceny!

Víte, co se říká? Že levné věci se ve výsledku mohou pěkně prodražit. A na plastové popelnice to platí dvojnásob. Trh v posledních letech doslova zaplavily levné plastové nádoby na odpad z východu. A těm se vyhýbejte. Nekvalitní plastová popelnice v mrazu praská, prohýbá se pod vyšší váhou, není odolná proti chemikáliím a bioodpadu a mnohdy pro absenci odvětrávacích kanálků či nedostatečně přilnavý povrch dokonce zapáchá. Věřte, že takovou popelnici doma rozhodně nechcete. V tomto ohledu se rozhodně vyplácí dát na renomovanou a osvědčenou značku.

Zaměřte se na značku

Kvalitní plastové popelnice a kontejnery již 16 let na trh dodává společnost Komunální technika (Ktech), jejíž produkty pravidelně vyhrávají výběrová řízení po celé ČR. Za tím v první řadě stojí jejich odolnost. Výrobky společnosti Ktech totiž splňují veškeré normy (DIN 30 700, UNI 9260, DIN EN 840-1). Stojíte-li tedy o opravdu kvalitní popelnici, která vám bude slouho sloužit, zvolte tu od Ktechu. Pro potřeby malé rodiny plně vystačí plastová popelnice 120l, vyprodukujete-li více odpadu, zřejmě pro vás bude praktičtější plastová popelnice 240l. Manipulaci pak maximálně usnadňuje plastová popelnice na kolečkách.

O angelo

Shlédněte také

Tepelná čerpadla nabízí úsporné řešení pro vytápění a ohřev teplé vody

Tepelná čerpadla nabízí úsporné řešení pro vytápění a ohřev teplé vody

Obsah Tepelná čerpadla jsou stále populárnější volbou pro vytápění a ohřev teplé vody v domech. …

Napsat komentář