Pracovní pomocníci, kteří nezklamou? Vylepšete své podnikání průmyslovými roboty

Pracovní pomocníci, kteří nezklamou? Vylepšete své podnikání průmyslovými roboty

Obsah

Máte pocit, že se vaše podnikání nikam neposouvá, výroba stagnuje a ve skladě to jde pomalu? Na vině může být špatné nastavení procesů a zbytečné opomíjení moderních technologií. Konkrétně jde o automatizační procesy pro usnadnění celé řady pracovních úkonů. K jejich zvládnutí se dnes téměř všudy využívají průmysloví roboti. Ti jsou schopni pracovat přesně a hlavně efektivně, což se výsledku příjemně odrazí na výsledcích firmy. Kam všude se hodí, jaká řešení existují a kdo vám může s automatizací pomocí? To všechno se dozvíte v tomto článku.

Přesnost a rychlost automatizace

Hlavní výhodou průmyslových robotů je možnost přesně nastavit celý proces. Hodí se tedy i na jemnější práci, kde je důležitá přesnost a stabilní výkony. Jsou také velmi rychlí, což umožňuje zvýšit tempo celé výroby, a to se odrazí i na finanční stránce. Pro některé situace jde o mnohem efektivnější řešení v porovnání s lidskou silou. I přesto jsou zatím velmi dobře hodnoceny provozy, kde se lidé a roboti perfektně doplňují a pracují na tom, co zvládnou nejlépe. V některých případech však není problém vytvořit plně automatizovanou linku. To všechno záleží na povaze výroby a bližší odhad o nabízených možnostech získáte až po kontaktování specializované firmy.

Za své hovoří i nejrůznější analýzy, které se zabývají výsledky zlepšení procesů v dané výrobě. Vše tak můžete vidět přehledně v číslech a spočítat si, jak se vám dané řešení vyplatí. Návratnost investice bývá opravdu značná a v úvahu je potřeba vzít i úbytek starostí s hledáním nových zaměstnanců, vyřizování dokumentace, plánování směn a podobně.

Práce ve zdraví škodlivých podmínkách

Průmyslové roboty je velmi dobré využívat hlavně v podmínkách, které jsou pro lidské zdraví škodlivé. Jde tak o skvělou volbu do úseků výroby, kde dochází ke kontaktu s chemikáliemi, případně působení látek nepříznivě ovlivňujících lidské zdraví. Roboti práci perfektně zastanou a nemusíte se bát, že onemocní. Ocení to i lidé, kteří se tak vyhnou případnému riziku a mohou se věnovat bezpečnější práci.

Řešení na míru každému provozu

Kolaborativní roboti se velmi snadno začlení do stávajícího výrobního prostředí. Díky své univerzálnosti se hodí jak pro přímé výrobní provozy, tak i do skladů, montážních hal a podobně. Ve výsledku záleží na konkrétním nastavení a případné kombinaci více robotů, kteří se budou vzájemně doplňovat a s přehledem vykonávat svěřené úkoly. Coboti plně zastanou rutinní práce s neustálým opakováním činnosti a přinesou vždy maximálně přesné výsledky. Nemusíte se bát ani o jejich nastavení, protože součástí servisu je i odborné zaškolení tak, že si dále s novým automatickým členem společnosti poradíte bez větších problémů.

Cenová dostupnost a spolehlivost

Už dávno jsou pryč doby, kdy automatizační robot ve výrobě představoval jakýsi klenot a pro drobnější podnikatele se jednalo o příliš vysokou investici. Dnes jde o standardní řešení, které může mít mnoho podob. Vzhledem k inovacím a nejnovějším výrobním postupům je i cena únosná. Jde tedy o rozumnou a nepříliš vysokou investici pro výrazné zlepšení kvalit celého provozu. Samozřejmě záleží i na tom, o jak velkou firmu se jedná a jaké řešení požadujete. Klíčová je také spolehlivost a nabízení dobrého servisu spolu s možnostmi praktického zaškolení. Přesně to nabízí specializovaná firma Universal Robots, která se výrobou a implementací průmyslových robotů do provozů zabývá již více než 15 let. Na kontě mají automatizační řešení i pro opravdu velké podniky a vždy se skvělými výsledky. Pokud chcete posunout své podnikání o pořádný skok vpřed, je daná společnost ideálním partnerem. Více na adrese universal-robots.com.

O angelo

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …

Napsat komentář