Na nákup společností bez základního kapitálu dejte pozor

Na nákup společností bez základního kapitálu dejte pozor

Pořizování společností s ručením omezením láme rekordy, nikdy o ně nebyl takový zájem, jako v posledních letech. Počet společností s ručením omezeným začíná dokonce vytlačovat, kdysi tak populární, OSVČ. Živnostníci často postrádají kýženou prestiž a pro větší úspěch na trhu se vrhají do pořízení vlastní firmy. Často se u toho bohužel dopouští mnoha základních chyb.

Co by mělo být cílem společnosti

Cílem každé společnosti by měl být branding, tedy budování úspěšné značky, která zanechá na trhu svojí stopu. Každý podniká v trochu jiném oboru, někdo ve finančním sektoru, ve stavebnictví či třeba v IT, ovšem cíl by měl být stejný. Společnost vzbuzuje respekt a měla by vzbuzovat i důvěru. Namísto vlastního jména se pod ní skrývá název, pod kterým pracují celé týmy schopných lidí. Bohužel se však prestiž ztrácí, když se zakoupí společnost bez základního kapitálu.

Proč je základní kapitál tak důležitý

Na nákup společností bez základního kapitálu dejte pozorNejoblíbenější možností pořízení společnosti je zakoupení již hotové ready made společnosti. Lidé si zkrátka pořídí již hotovou společnost nebo si ji nechají založit. Ready made je však výhodnější v tom, že si zde vybíráte z již založených společností, které se na vás pouze převedou.

Víte o tom, že většina poskytovatelů nabízí společnosti o ZK 1 Kč? Důležitost základního kapitálu tkví v důvěryhodnosti, kterou společnosti s takto nízkým kapitálem nikdy mít nebudou. Stále více lidí si společnosti prověřuje, obzvláště to dělají potencionální partneři. Výše základního kapitálu je jedním z faktorů, na které se nahlíží a které mohou rozhodnout o vašem úspěchu či neúspěchu na trhu.

Vybírejte vždy společnosti se základním kapitálem 200 tisíc korun. Dříve to byla povinnost, dnes už to povinnost není, ale rozhodně by se neměla výše kapitálu podceňovat. Naštěstí existují i poskytovatelé, kteří na výši kapitálu nezapomínají a prodávají levné readymade společnosti s kapitálem o výší 200 tisíc korun. Patří mezi ně zejména portál readyspolecnosti.cz, kde si společnost můžete snadno zarezervovat a zakoupit.

O Makawiel

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …

Napsat komentář