Jak začít s výrobou nože

Obsah

Nůž od nepaměti patří k základní výbavě každého správného muže. Na trhu je možné najít nepřeberné množství nožů od menších a velkých výrobců. Ti, kdo to s noži myslí skutečně vážně, dříve či později začnou pokukovat po možnostech získání nože z maloprodukce. Chtějí jedinečný nůž, který nebude mít nikdo jiný. V dnešním článku se podíváme na to, jak takový nůž získat.

A) Nákup nože od nožíře

Nejednoduší cestou, jak přijít k unikátnímu noži, je zakoupení nože od nožíře. Určitě máte ve svém nejbližším okolí někoho, kdo se výrobou nože na profesionální či poloprofesionální rovině zabývá. Výhodou je, že získáte skvělý nůž ze špičkových materiálů. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a fakt, že se s nožem nemůžete skutečně pochlubit. Svým kamarádům a známým nikdy neřeknete, že jste nůž vyrobili vy sami, vlastníma rukama…

Tip: seznam nožířů naleznete například na Firmy.cz či knife.cz.

B) Nákup stavebnice nože

Pokud si netroufáte na kompletní výrobu a přesto se chcete podílet na vzniku nože, bude pro vás stavebnice nože tou pravou volbou. Pod stavebnicí si můžete představit balíček, v kterém naleznete všechny potřebné komponenty, z kterých vyrobíte nůž. Jednotlivé komponenty jsou předem připraveny, takže nemusíte řešit frézování, broušení či vyřezávání. Výroba nože je tak snadná, že ji zvládnou i děti. Nemusíte se bát, že vyrobíte tuctový nůž. Při nákupu stavebnice lze vybrat z nepřeberného množství komponent, které zaručují dostatečnou originalitu.

C) Vlastní výroba nože

Jste-li dostatečně manuálně zručný, máte dostatek času a láká vás výroba nože, doporučujeme si nůž vyrobit od prvopočátku. Při výrobě se nemusíte limitovat použitým materiálem. Dobrý nůž vyrobíte stejně dobře z použitého pilníku, tak i z luxusnějších materiálů jaké jsou čepele z damašku, Lauri, Brostrom, Enzo, střenky z kovu, dřeva, micarty, jatapolu či stabilizované kosti.

Kde získat návody na výrobu nože?

Návody na výrobu nože získáte na webu jatagan.eu, lovime.eu, knife.cz či Jak ztupit nůž. Užitečné návody dále získáte formou videí na Youtube. Stačí si do vyhledávání zadat knife making a prohlídnout si některý z několika set video-tutoriálů. Pokud ovládáte angličtinu, můžete si pročíst www.instructables.com/. Dobrou inspirací pro výrobu nožů jsou i fotografie již vyrobených nožů, u kterých se můžete inspirovat v materiálech, barevných kombinacích a jiných použitých prvcích.

Nákup materiálů

Materiály na výrobu nožů seženete v železářství, na šrotištích i ve specializovaných a českých a zahraničních e-shopech zabývajících se prodejem materiálů pro nožíře. Ve srovnání s lety minulými je nabídka materiálů velmi dobrá, není problém sehnat i luxusní materiály, se kterými vykouzlíte divy.

O angelo

Shlédněte také

Jak začít s modelářstvím?

Jak začít s modelářstvím?

Modelářství je stále velmi populární koníček, jehož začátky ale nebývají zrovna jednoduché. Pokud vám učarovaly …

Napsat komentář