Muškáty nesmí chybět na žádném okně. Jak se o ně starat?

Muškáty nesmí chybět na žádném okně. Jak se o ně starat?

Obsah

Muškáty jsou neodmyslitelně spjaté s českým voňavým létem. Nevyžadují náročnou péči a udělají spoustu parády. Jak se o ně starat?

Vyberte vhodný květináč

Pro muškáty vyberte velké keramické květináče a do jejich spodní části umístěte drenážní vrstvu. Může se jednat o hrubý písek nebo keramzit ve výšce dvou centimetrů. Keramické mísy na květiny se hodí pro prostor celé zahrady. Už víte, kam se budou vaše květináče nejvíce hodit? Keramické květináče vám vydrží po mnoho let, jsou ekologické a jejich výrobou podpoříte místní výrobce. Netvoříte tak žádný odpad, jako v případě plastových květináčů, které nejsou stabilní.

Substrát je základ úspěchu

Přejete si, aby byly květiny zdravé a měly bohatá květenství? Snažte se při sázení sazeničky posadit do kvalitního substrátu. Muškáty si skvěle rozumí se zeminou směsí světlé a tmavé rašeliny, ve které je dostatek prostoru pro provzdušnění kořenového balu.

Hnojivo a pravidelná zálivka

Muškáty milují kvalitní hnojivo. Právě tato složka bude základem pro bohaté květy. Můžete používat tekuté nebo sypké hnojivo, a to ideálně při každé zálivce. Lepší je vždy dodávat pelargoniím potřebné živiny pravidelně a v menším množství, než je necitlivým zásahem přehnojit. Květiny zalévejte vždy večer, odstátou vodou s trochou hnojiva.

Pokud nechcete používat průmyslově vyrobená hnojiva, smíchejte například nakvašené kvasnice a jedlou sodu, které rozmícháte ve vodě. Doporučuje se také velmi naředěný slepičí trus.

Odstraňujte odumřelé květy

Odstraněním odkvetlých květenství budete zajišťovat rostlině dostatek energie. Máte převislé muškáty? Zde budete postupovat podobně jako u okurek, prostě a jednoduše odstraňovat výhonky, které jsou navíc. Centrální výhon bude mít dostatek síly, aby tvořil bohatá květenství.

Péče o muškáty není složitá. Stačí pravidelná zálivka a umírněné, ale pravidelné dávkování hnojiva.

 

 

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář