Jakých chyb se dopouštíme při zařizování ložnice?

Jakých chyb se dopouštíme při zařizování ložnice?

Obsah

Ložnice = oáza klidu, nemyslíte? Nedílnou součástí našich domovů je právě tato místnost, do které se prakticky denně vracíme s radostí a nevýslovnou touhou. Abychom si zde opravdu odpočinuli, je důležité upustit od chyb, kterých se běžně při zařizování ložnice dopouštíme. Například nezapomeňte na umístění rozkládacího křesla nebo sedacího vaku do rohu, kde si tímto vykouzlíte příjemný čtecí koutek.

Nesprávně umístěná postel

Daleko razantnější chybou je však špatně umístěná postel. Na to velice často apeluje i staré čínské učení feng šuej, které říká, že by postel měla mít čelo a že by měla být čelem umístěná ke zdi. Jen tak zde může kolovat ona energie a harmonie, bez nichž se v ložnici nebudeme mít zrovna nejlépe.

Kromě toho je klíčové, aby byla postel přístupná z obou stran. Neumísťujte ji zároveň přímo pod okna, byli byste v průvanu, což by vás mohlo rušit. A taky se snažte mít ložní plochu výše nad zemí, aby se pod ní nehromadila vlhkost.

Špatně zvolené barvy

Už jste někdy slyšeli o tom, že barvy ovlivňují naši náladu? Zatímco některé podporují kreativitu, jiné produktivitu, další uspávají a některé na nás působí až agresivně. V ložnici bychom se měli vyvarovat především červené, která na nás nehezky křičí a nedá nám spát. Místo ní raději zvažte bílou nebo modrou.

Mimochodem, věděli jste, že modrá barva uspává? Tedy, uklidňuje podobně jako vůně levandule nebo meduňky.

Dekorační polštáře místo polštáře na spaní

Na co si dejte velký pozor je to, na čem spíte. Dekorační polštáře jsou sice krásná záležitost, která interiér naprosto promění, na druhou stranu se na nich nemůže spát. Pokud na nich spát budete, pravděpodobně se nikdy nevyspíte k dokonalosti. Nejsou totiž ke spánku přizpůsobené.

Raději upřednostněte anatomický polštář s paměťovou pěnou, který se dokáže naprosto dokonale přizpůsobit lidskému tělu a poskytuje mu kvalitní oporu.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář