O bazénech s pozinkovanou konstrukcí s vnitřní fólií

O bazénech s pozinkovanou konstrukcí s vnitřní fólií

Hledáte a nevíte jaký je nejlepší bazén? Chcete dobrý poměr cena / výkon? Zkuste se podívat na nadzemní nebo zapuštěné bazény s pozinkované konstrukce s vnitřní fólií v základu.O bazénech s pozinkovanou konstrukcí s vnitřní fólií

Ať už se jedná o nadzemní nebo zapuštěný bazén, vždy doporučujeme udělat betonovou desku. Bazény se přes zimu neskládají a životnost konstrukce je kolem 20 až25 let. Proč si kazit dno pískovým nebo hliněným podkladem, který je ještě nestabilní, když můžete mít perfektně hladké a rovné dno díky betonové desce. Bazén na nezpevněných plochách pracuje a může dojít k vadě na konstrukci a fólii. To se může projevit šikmou hladinou vody, boulemi na fólii, nerovným dnem a horšími podmínkami pro luxování nečistot z bazénu.

Nadzemní bazény mají hloubku 1,2 m a jedná se kruhové bazény. Bazény s hloubkou 1,2 m nepotřebují žádnou opěrnou konstrukci, ale nicméně si můžete bazén obezdít ztraceným bedněním nebo dřevem pro lepší design. Bazén se může nechat i polepit fólií. Ne každému se líbí koukat na bílou konstrukci.

U zapuštěných bazénů s hloubkou 1,5m už se dělá obezdění. Když je to kruhový bazén, dělá se polystyrénové obezdění (síla polystyrénu 2-3 cm) kolem dokola a pokud je to oválný bazén, tak se staví boční stěny ze ztraceného bednění a zbytek se obezdí polystyrénem a suchým betonem.

Bazén s hloubkou 1,2 m se dá i částečně zapustit z 1/3 aniž by se muselo dělat nějaké obezdění. Nicméně je vždy lepší zakopanou část izolovat polystyrénem a za něj nasypat beton, aby bazén držel tvar, když se bude vypouštět. Bazén s hloubkou 1,5 m musí být minimálně ze 2/3 zapuštěný v zemi.

Součástí bazénu je bazénová fólie 0,6 mm silná. Samozřejmě se dá za příplatek pořídit i silnější 0,8 mm. Na výběr je i několik dekórů. Většina zákazníků si jistě vybere. Životnost fólie 0,6 mm je kolem 10-11 let. U fólie 0,8 mm je to 12-13 let. Komu se koupou v bazénu domácí mazlíčci, je lepší určitě fólie 0,8 mm.

Životnost konstrukce a fólie je jistě zajímavá. Další výhoda? Stavba bazénu svépomoci. Bazény se dají postavit svépomoci, pokud je člověk trochu řemeslně zdatný. Na ukázku můžete zkouknout i manuál jak se staví bazén svépomocí s manuálem o stavební připravenosti pro zapuštěné i nadzemní bazény.

Technologie jsou individuální záležitostí a vždy se sestavují k velikosti bazénu a k požadavku zákazníka. Někdo chce bazén co nejjednodušší a někdo zase bazén se světly, topením, zastřešením, protiproudem… Technologii je možné dodat i vlastní.

Ceny nadzemních bazénů startují již od 15 tisíc s vnitřní bazénovou modrou fólií 0,6 mm silnou.

 

 

 

O angelo

Shlédněte také

Jaké stínění oken si pořídit do kuchyně? Na výběr máte hned několik variant stínění

Jaké stínění oken si pořídit do kuchyně? Na výběr máte hned několik variant stínění

Obsah Kuchyně je místem, kde trávíme hodně času vařením, přípravou jídel a sdílením společných chvil …

Napsat komentář