Domů / Dům a byt / Jak zabránit tomu, abyste se stali otrokem dodavatele energií?

Jak zabránit tomu, abyste se stali otrokem dodavatele energií?

Spolu s rostoucími nájmy v tuzemsku stále více lidí trápí rovněž ceny energií. Celkové náklady na bydlení se tak v mnoha případech stávají natolik zatěžující, že spousta lidí i při solidních výdělcích nemůže ze svých mezd prakticky nic ušetřit. Právě na energiích se přitom dá relativně dost peněz uspořit. Je ale potřeba si hlídat, aby si z vás dodavatel plynu a elektřiny nedělal dojnou krávu.

Velké firmy vás často vidí jen v číslech

Zejména velký dodavatel plynu a elektřiny má tendenci držet ceny neúměrně vysoko, protože těží ze svého výsadního postavení na trhu. Zároveň se k zákazníkům chová nešetrně a neosobně. Situace se v tomto směru přeci jen lepší. Je to dáno tím, že na trh postupně během posledních let vstoupili menší dodavatelé, kteří nabízejí férovější podmínky.

Pakliže chce malý dodavatel elektřiny získat vaší důvěru, musí přijít s jiným přístupem. Nejde ani tak o ceny, byť mnohdy menší společnosti dokážou nabídnout lepší tarify nežli zavedené velké firmy. Jde však zejména o zmíněný přístup.

Pokud se rozhodnete přejít k menší společnosti, je zde reálnější, že vás nebude brát jen jako pouhou kolonku s čísly z elektroměrů a plynoměrů, ale bude mít daleko lidštější chování. Poznáte to třeba v situaci, kdy budete chtít změnit tarif, výši záloh, případně bude zapotřebí rychle řešit nějaký problém, kdy chcete zabránit přerušení dodávek plynu a elektřiny.

Srovnávejte si nabídky před tím, než přistoupíte ke změně

Obecně se nedá říci, že jsou menší dodavatelé lepší nežli velcí hráči na trhu. Vždy je tudíž dobré si před plánovanou změnou dodavatele zjistit co nejvíce informací o nabídkách jednotlivých společností. Na škodu není to, když se osobně či online poradíte s odborníky, zda by se vám chystaný přechod k jiné společnosti skutečně vyplatil.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O angelo

Shlédněte také

Projektová dokumentace studny rychle

Projektová dokumentace studny rychle

Studna bude snad už navždy oblíbeným zdrojem vody, který se používá mnoho tisíc let. Jistě …

Napsat komentář