Máte před sebou renovaci? Nechte si poradit od profesionálů

Obsah

Koupili jste starší nemovitost, kterou se chystáte renovovat? Obrňte se notnou dávkou trpělivosti. A pokud vše nepůjde tak, jak by mělo, představte si konečný výsledek, tedy bydlení snů. 
Stejně jako se od sebe odlišují jednotlivé nemovitosti, i každá rekonstrukce je jiná. Proto je otázka, zdali si pořídit pozemek a začít stavět na tzv. zelené louce či si pořídit nemovitost starší, otázkou doslova do pranice. Obě varianty mají svá pro a proti. V tomto článku se zaměříme na rekonstrukce, co od nich očekávat a jak při nich postupovat.

Každá rekonstrukce je specifická

Každá starší nemovitost má své nedostatky a mouchy. Úkolem rekonstrukce vás je jich zbavit. Rekonstrukce jako takové se dělí na interiérové a exteriérové. V rámci rekonstrukcí exteriéru se objekt zatepluje a mnohdy bývá aktuální pokládka nové střešní krytiny. Vnitřní rekonstrukce se pak často neobejdou bez výměny podlah, oken, dveří a celkových rekonstrukcí koupelen a kuchyní.

Nesnažte se za každou cenu ušetřit

Rekonstrukce jako takové samozřejmě nebývají levné. I přesto se na nich ale nesnažte za každou cenu ušetřit, ať již se jedná o práci svépomocí či výběr levnějšího, ale ne zcela kvalitního materiálu. Sázkou na jistotu pro vás každopádně bude renomovaná firma, která se na rekonstrukce specializuje. Domluvte si nezávaznou schůzku, nechte si vypracovat cenovou nabídku a především se nebojte zeptat na vše, co vás napadne, byť vám otázky budou připadat sebetriviálnější. Věřte, že skuteční odborníci vám ve výsledku i nějakou tu korunu ušetří.

Výměna oken a dveří

Obzvláště v předstihu doporučujeme zaměřit se na výměnu oken a dveří. Právě ta totiž bývají zdrojem největších tepelných ztrát v interiéru, kterým je možné kvalitně provedenou rekonstrukcí zamezit. Čím dříve, tím lépe. Vybrat budete muset materiál, rámy a křídla, zasklení a popřípadě i doplňky a stínění. Jaké máte možnosti?

Přednosti plastových oken

Okna ve své podstatě můžete mít plastová, dřevěná, nebo hliníková. Hlavní rozdíl mezi nimi je v použitém materiálu. A samozřejmě i v ceně. Velmi dobrým poměrem mezi cenou kvalitou se vyznačují moderní plastová okna. Důraz klademe na pojem moderní, mezi něž už dávno nepatří jen někdejší modely plastových oken, které obzvláště ve starší zástavbě působily jako pěst na oko. Současná moderní plastová okna nejenže na pohled mohou být k nerozeznání třeba od dřevěných, ale také jsou díky svým mimořádným fyzikálně-technickým vlastnostem i mimořádně odolná. S těmito okny, jež jsou navíc i cenově dostupná, zkrátka nesáhnete vedle.

Dřevo je dřevo

Pokud ovšem nedáte dopustit na přírodní materiály, skvělou volbu jsou dřevěná okna nebo-li eurookna, která v první řadě jsou skvělým izolantem, jak hlukovým, tak tepelným. Tepelné úniky jsou s eurookny vybavenými kvalitním kováním opravdu minimální. A na pohled samozřejmě skvěle vypadají.

Nebo raději hliník?

Především moderní zástavbě stejně jako velkým proskleným plochám sluší okna hliníková, jejichž hlavní předností je jejich maximální odolnost. Tato okna jsou téměř nezničitelná. Počítejte u nich ovšem s vyšší pořizovací cenou. Můžete jít i cestou kompromisu a zvolit okna dřevohliníková. Nevíte, jaká okna zvolit? Tak se poraďte s odborníky. Rozhodování vám usnadní například ve společnosti jis.cz, jež se na výrobu kvalitních oken přímo specializuje.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …

Napsat komentář