Jak vyčistit špinavou fasádu od řas, mechů a plísní

Jak vyčistit špinavou fasádu od řas, mechů a plísní

Obsah

Aktuálně venku panuje roční období, které je jako stvořené pro vznik plísní, mechů a řas. Zejména staré domy pod tíhou vlhkého a chladného počasí doslova žádají o pomoc – žádají o čištění fasády, aby se opět mohly pyšnit krásným vzhledem. Jenže řada lidí neví, jak se plísněmi, mechy nebo řasami bojovat. Jednou z možností je zavolat si na pomoc odborníky, druhou možností je zkusit to nejdříve svépomocí.

Jak vyčistit fasádu od plísně

Co se týče velice problematické plísně, která se pozná tak, že se na fasádě vyskytne černý povlak, je důležité zakročit co nejdříve. Nejen, že je plíseň zdraví škodlivá, ale také výrazně snižuje životnost dané budovy. Aby byl boj proti plísním opravdu efektivní, je důležité nejprve najít zdroj vlhkosti – čili důvod, proč ke vzniku plísní vlastně vůbec dochází. Druhým krokem je pak samotné ošetření fasády.

Čištění fasády od plísní není nic nenáročného. Dochází k odstranění starého nátěru na všech plochách, které jsou plísní zasažené. Poté (po eliminování plísní) používáme chemii pro dlouhodobé ošetření a následně se pouštíme do nového fasádního nátěru. Ideální bude, když daná barva bude odolná proti růstu mikroorganismů.

Jak vyčistit fasádu od mechů

Při napadení fasády mechem se postupuje krapet jinak. Přichází kupříkladu k odstranění mechu s pomocí bělidla nebo je možné použít ocet. Po něm sáhněte ve chvíli, kdy není možné použít zmiňované bělidlo. V obou případech se však nejdříve odstraní co nejvíce mechu a teprve potom se nanáší roztok bělidla nebo octa, který zabrání růstu tohoto nevítaného společníka, respektive hosta.

Také lze přistoupit i k odstranění mechu vysokotlakým čističem, ale to se většinou nechává na odborné firmě, která má s tímto způsobem čištění už své zkušenosti.

Jak vyčistit fasádu od řas

Co se týče čištění fasády od řas, v tomto případě máme taktéž na výběr. Konkrétně si můžeme vybrat, zdali budeme čistit fasádu mechanicky nebo s pomocí chlornanových přípravků, respektive s pomocí přípravků bez chloru.

O angelo

Shlédněte také

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Hledáním strávíme velkou část našeho života a možná, že už trávíte dlouhé hodiny nebo dny …

Napsat komentář