Stěhujete se? Víte, jakým způsobem byste měli zabalit nábytek, aby se nepoškodil?

Stěhujete se? Víte, jakým způsobem byste měli zabalit nábytek, aby se nepoškodil?

Obsah

Pokud si u stěhování rozhodně něco nepřejete, tak je to poškození vašeho majetku. Z tohoto hlediska je klíčové postarat se především o největší převážené a přenášené kusy, jako je nábytek. Právě ty totiž nemusíte mít vzhledem k jejich velikosti a hmotnosti pod kontrolou naprosto vždy. Hrozí, že s nimi o něco zavadíte popřípadě, že vám tíhou vypadnou z rukou. Proto je třeba je náležitě zabalit. S tím vám mohou pomoci stěhovací společnosti, které najdete v každém větším městě, například stěhování Praha, Brno, Olomouc, Kroměříž apod.

Který nábytek si vezmete do nového?

Možná zjistíte, že ne všechen nábytek stěhovat chcete. V dostatečném časovém předstihu tedy prozkoumejte stav svého nábytku. Nevyhovující nábytek můžete někomu darovat nebo jej třeba vyhodit a nezatěžovat se jím zbytečně při stěhování. Třeba se bude hodit těm, kdo půjdou do vašeho bytu po vás? U každého nábytku, který budete stěhovat, si napište rozměry, abyste věděli, zda je třeba jej rozmontovat nebo jej můžete stěhovat celý. Záviset bude na tom, jestli projde dveřmi nebo ne.

Jak se připravit na balení?

V první řadě je zapotřebí nábytek, který budete stěhovat zbavit prachu a hrubých nečistot. Díky tomu jej můžete ochránit před poškozením při následném stěhování. Dále si připravte materiál, do kterého budete nábytek balit. Hodit se mohou deky a přikrývky, které již máte doma, smršťovací fólie (strečová fólie), bublinková fólie, měkký balicí papír, ochranné fólie ze silné lepenky a balící páska.

Jak připravit nábytek na balení?

Nábytek je třeba vyprázdnit. Věci, které byste přenášeli uvnitř, by se mohly samy poškodit, nebo by mohly způsobit poškození vašeho nábytku. Současně je zapotřebí nábytek co nejvíce odlehčit, protože sám o sobě váží docela dost. V případě extrémně těžkých kusů nábytků se vyplatí vyjmout police a zásuvky, popřípadě také odmontovat dvířka. To usnadní jejich přenos. Skleněné části bychom měli také vyjmout (pokud to jde) a zabalit zvlášť pečlivě, odděleně od nábytku.

 

O angelo

Shlédněte také

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Hledáním strávíme velkou část našeho života a možná, že už trávíte dlouhé hodiny nebo dny …

Napsat komentář