Fakta o venkovním stínění nestandardních formátů

Fakta o venkovním stínění nestandardních formátů

Obsah

Jedním ze zásadních trendů současné architektury obytných i komerčních staveb jsou bezesporu velké prosklené plochy, které perfektně prosvětlují interiér a působí velmi moderně. S velkými formáty oken úzce souvisí i možnosti stínění obsáhnout a především zastínit takovou plochu. Zjistěte o tom více v našem článku.

Fakta o venkovním stínění nestandardních formátů

Čím větší, tím lepší

Už při návrhu oken a jejich rozměrů je potřeba myslet na to, jestli těmto rozměrům bude stačit venkovní stínění, které se ve výsledku pořizuje až téměř na závěr, kdy je hotová čistá omítka a fasáda je kompletně začištěná. Architekti s řešením stínění už standardně pracují od prvních návrhů. Pokud ale architekta nemáte, měli byste se domluvit s projektantem, jestli rozměry pohlídá, nebo si to budete raději řešit sami.

Možnosti stínění na míru

Zakázková výroba má spoustu předností. Společnost BUILDING Shutter System takto ve Velké Bíteši vyrábí pod značkou Minirol předokenní a screenové rolety. Vybrat si tak můžete nejen rozměry, ale i typ konstrukce, design, barevnost, způsob ovládání a případná další vylepšení, jako je například perforace roletových lamel.

Když zavítáte do nabídky produktů této značky, najdete tam konkrétní údaje o tom, jaký formát stínění si můžete pořídit.

Venkovní rolety

●     max. šířka – 6 000 mm

●     max. výška – 5 000 mm

●     max. plocha – 20 m2

●     váha – 11,4 kg/m2

Screenové clony

●     max. šířka –  6 000 mm

●     max. výška – 4 000 mm

●     max. plocha – 24 m2

●     váha – 0,525 kg/m2

Fakta o venkovním stínění nestandardních formátů

Rozměry mají vliv na další parametry stínění

Při pořizování stínění to nekončí volbou rozměrů, protože ty přímo ovlivňují další prvky nebo funkce zastínění. Jaké souvislosti by vám neměly uniknout.

Velikost boxu

Ta je totiž logicky úměrná velikosti samotné rolety. Výška stavebního otvoru a tím pádem i stínění ovlivňuje velikost nábalu stínění. Z toho vyplynou rozměry krycího boxu a otvoru, do kterého se umístí.

Typ roletové lamely

V případě venkovních rolet je potřeba počítat s tím, že každý typ lamely má odlišnou konstrukci a materiálové složení a právě to udává i maximální rozměry. Každá lamela má tak ještě vlastní technologické omezení.

Váha stínění a způsob ovládání

Rozměry stínění přímo ovlivňují také jeho váhu, od které se odvíjí doporučený způsob ovládání. Nebojte se, nejedná se o žádná velká omezení. V případě maximálních rozměrů venkovní rolety ale například nebudete moci využít manuální ovládání šňůrou (do 5 kg), ale pouze popruhem (do 9 kg) nebo samozřejmě motorové ovládání, které si poradí i s velkými formáty.

Máte nebo plánujete velká okna a chcete je odpovídajícím způsobem zastínit? Ohledně dalších dotazů a cenové nabídky kontaktujte výrobce přímo na oficiálním webu značky Minirol.

Fakta o venkovním stínění nestandardních formátů

 

O angelo

Shlédněte také

Díky ověřenému velkoobchodu s textilem ušetříte desetitisíce ročně. Jaký vybrat?

Lámete si hlavu s pravidelným sháněním kvalitního oblečení pro své zaměstnance? Chcete, aby byli chránění …

Napsat komentář