Co všechno si nechat pojistit? Nespoléhejte se na štěstí

Co všechno si nechat pojistit? Nespoléhejte se na štěstí

Věta typu „to mě se stát nemůže“ obvykle předchází tomu, že se dostanete do problémů. Být v dnešní době lehkomyslný se nevyplácí, protože stát se může opravdu cokoliv. Od zatopeného bytu přes nabourané auto až po to, že váš pes někoho pokouše. To všechno stojí peníze, a pokud nemáte žádnou pojistku, budete muset vytáhnout peníze z vlastní kapsy. Co byste si tedy měli nechat dobrovolně pojistit, abyste mohli usínat s klidným srdcem?

Pojištění odpovědnosti za škodu se může vyplatit

Některé typy pojištění jsou nám povinně stanoveny státem, jako například pojištění zdravotní nebo povinné ručení v případě provozování auta. Ale jak je to s těmi, které si dobrovolně volíme sami?

Rozhodně neexistují jen tak. Každý by měl zvážit životní pojištění, které slouží především k zaopatření rodiny pro případ neočekáváných událostí, jako je smrt, vážná nemoc, invalidita způsobená úrazem a podobně. V takových náročných situacích je třeba myslet i na finance.

Velice praktické je i pojištění odpovědnosti za škodu. Ne nadarmo se mu říká také pojistka na blbost. Chrání všechny, kteří svým přičiněním způsobí škodu na cizím majetku či zdraví. Škodu vámi způsobenou musíte vždy hradit sami, a to i v případě, že ji způsobí například vaše dítě. Tato pojistka vám bude krýt záda a rozhodně za ni neutratíte žádný majlant.

Co všechno si nechat pojistit? Nespoléhejte se na štěstí

Nezapomínejte na svůj majetek

Málokdo si dnes troufne žít v nepojištěné nemovitosti. Váš dům či byt může potkat řada nemilých událostí – od požáru přes vytopení, škody způsobené vichřicí, krádežemi a podobně. V případě dobré pojistky budou tyto škody uhrazeny, bez ní nemáte na úhradu nárok. Za v řádu několik set měsíčně můžete ochránit majetek v hodnotě milionů, a to se vyplatí.

Podobné je to i s pojištěním domácnosti, což si lidé někdy pletou. Nemovitost a domácnost totiž není to samé. Jedná se o pojištění vybavení domu – nábytku, elektroniky, spotřebičů a podobně.

Vhodné je i pojištění nahodilého poškození, které se týká především nových výrobků a jejich poškozením či odcizením. Jedná se především o elektroniku v podobě mobilních telefonů, notebooku, televizí a podobně. Když vám například praskne displej na chytrém telefonu, což je velice častý jev, tato pojistka vám škodu pokryje.

Co všechno si nechat pojistit? Nespoléhejte se na štěstí

Dále si můžete nechat pojistit například zvířecí miláčky, sportovní potřeby a podobně. Životní pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění nemovitosti by však mělo být základem.

O angelo

Shlédněte také

Zahradní hřiště je nejlepším pomocníkem pro rozvoj motoriky u dětí

Zahradní hřiště je nejlepším pomocníkem pro rozvoj motoriky u dětí

Obsah Soukromá zahrada u domu nebo u chalupy nabízí ideální kombinaci bezpečí a svobody, která …

Napsat komentář