Co je to demoliční odpad a kam patří?

Co je to demoliční odpad a kam patří?

Pokud dojde někde k demolici, na stejném místě se po skončení demoličních prací setkáte se demoličním odpadem. Ten však může vzniknout při zřizování staveb, nejen při jejich demolování. Nicméně nabízí se otázka, co to vlastně demoliční odpad je a kam patří? Není to přece běžný odpad, který by patřil do popelnic.

Co je to demoliční odpad?

Ptáte se, co je to demoliční odpad? Demoličním odpadem se rozumí takový odpad, který vznikl při zřizování nebo naopak při bourání staveb. Jak již bylo zmíněno, nejedná se o odpad, který by patřil do klasických popelnic, které spadají na každou domácnost. Demoliční odpad patří do sběrných míst, konkrétně tedy do sběrných dvorů.

Pod označením “demoliční odpad” se nachází například železobeton, keramické výrobky, zemina, také tašky, beton, azbest, mimo jiné i kamení nebo směsný stavební odpad. I asfaltové směsi a živice jsou demoličním odpadem, který nepatří do běžných popelnic.

Kam patří demoliční odpad?

Jak již bylo několikrát zmíněno, demoliční odpad nepatří do běžných popelnic, ale patří do sběrných dvorů. Pokud při demolici vznikne demoliční odpad, máte dvě možnosti. Buď to můžete nechat na firmě, která demolici provedla, nebo můžete zlikvidovat demoliční odpad sami. Doporučujeme to však nechat na firmě, která demolici provedla, každý člověk totiž může do sběrného dvoru přinést jen určité množství odpadu, vyšší množství je poté spojeno s mnoha poplatky.

Navíc nechat odvoz suti na firmě KT-Ekologické domy, s. r. o., která se vám mimochodem postará i o demolici objektu, je výhodné i z toho hlediska, že se nebudete muset namáhavě potácet s plnými kolečky, nezašpiníte si ani automobil.

Cena odvozu suti a demoličního odpadu se vždy stanovuje na základě typu suti, množství odvážené suti, také podle ceny skládkovného a podle vzdálenosti na nejbližší skládku.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …

Napsat komentář