Adrenalinové jízdy, při kterých se můžete něco naučit

Adrenalinové jízdy, při kterých se můžete něco naučit

Řídit silný vůz je snem každého muže. Alespoň jednou za život by chtěl každý vyzkoušet zažít pocit závodního jezdce, který se nemusí ohlížet na dopravní předpisy a může ze svého vozu vyždímat co nejvyšší výkon.

Jezděte bezpečně

Ne každý však tuto šanci má. Většina řidičů se musí spokojit se standardními vozy, které využívají nejčastěji k přesunu do práce nebo na dovolenou. Za volantem musí vykazovat maximální dávku trpělivosti a pozornosti, protože ani ten nejlepší řidič nemůže vědět s kým dalším sdílí společný prostor na silnici a jaké nástrahy mu připravila sama příroda. Ideálním řešením je absolvování speciálního kurzu, tzv. školy smyku, která má za úkol naučit řidiče správně jednat v krizových situacích. V České republice je hned několik speciálních polygonů , kde si řidiči můžou své schopnosti vyzkoušet a získat nové zkušenosti. Jednou z možností je škola smyku Příbram, kde si můžete i v parném létě vyzkoušet, zda si bude umět poradit na vodě, na sněhu nebo na ledu.

Závodní okruh nebo terén?

Pokud si však budete jednou chtít vyzkoušet něco jedinečného, mohla by vás zaujmout jízda ve Ferrari, která z vás na chvíli udělá závodního jezdce. Pokud dáváte přednost spíše pomalejší, ale dobrodružnější jízdě, pak je pro vás ideální volbou jízda Hummerem, což je původní vojenský automobil, jehož výroba už byla v této době ukončena a tak se svezení ním poštěstí opravdu málokomu. Nečekejte žádnou pohodovou jízdu, naopak, užijete si svezení v náročném terénu, sedět budete přímo na korbě vozu a vychutnáte si tak jedinečný pocit z možnosti překonat náročný, jinak neprůjezdný terén. Ať už si zvolíte jízdu v jakémkoliv typu vozidla, nezapomínejte nikdy na svou bezpečnost. I zdánlivě neškodný terén na vás může mít připravené nepředvídatelné nástrahy. Silný vůz vám rozhodně nezaručí větší bezpečnost.

O angelo

Shlédněte také

Co jsou to tlumiče a jak poznat, že je čas na výměnu? 

Co jsou to tlumiče a jak poznat, že je čas na výměnu? 

Obsah Klasické dopravní prostředky, které denně používáme, by se bez tlumičů neobešly. Co vlastně tlumiče …

Napsat komentář