Závitové kalibry – drobná pomůcka, bez níž by se kovozpracující závody neobešly

Obsah

Strojírenský průmysl, obráběčství kovů i další obory vyžadují v prvé řadě absolutní přesnost. V těchto odvětvích se hraje na setiny milimetru, proto také tolik záleží na kvalitě měřidel, s jejichž pomocí lze zjistit, zda hotový výrobek odpovídá standardům. Závitové kalibry, měrky, hloubkoměry – to vše musí profesionálové v oboru shánět u spolehlivého dodavatele.

Kalibry jsou nepostradatelnými pomocníky v řemeslné výrobě

Závitové kalibry a jim podobná měřidla mají ve výrobě zásadní úkol: odhalit zmetky. To platí jak pro obrobky, tak pro špatné seřízení strojů, případně špatné pracovní postupy. Díky zavedení kalibrace lze chybu rychle napravit a efektivita výroby se zvyšuje. Případy, kdy není dodržena norma jakosti, naopak klesají na miminum. Samotná kalibrace je v podstatě velmi jednoduchý proces. Každý kalibr má dvě strany, správnou a zmetkovou. Ty se nasazují na obrobek a podle toho, která dokonale padne, je okamžitě jasné, zda výrobek odpovídá normám.

Každé provedení má svůj specifický účel

Závitové kalibry se vyrábějí v mnoha různých velikostech a provedeních. Tak například trny a třmenové závitové kalibry se používají ke kontrole vnitřních závitů, kroužky zase ke kontrole závitů vnějších. Porovnávací závitové trny slouží ke kontrole mezních rozměrů středního průměru závitového kroužku. Dále existují i porovnávací trny opotřebení. Porovnávací seřizovací trny pak umožňují seřídit polohu profilových měřících kotoučků třmenových kalibrů. Zvláštní kapitolou jsou kalibry pro velké průměry závitů.

Dodavatel kalibrů a měrek všech typů

Mezi dodavateli profesionálních měřidel v naší republice vyniká firma Michovský TOOLS s.r.o., která na trhu působí již přes dvacet let. Rozsáhlé zkušenosti odborníkům z této firmy umožňují realizovat veškeré běžné rozměrové řady kalibrů, a dokonce i atypická měřidla, takže jsou schopni uspokojit každou poptávku. Díky velkým skladovým zásobám zboží obdržíte prakticky okamžitě, nemusíte je tedy dlouhodobě skladovat sami – zde vám bude kdykoliv k dispozici. Proškolený personál vám pomůže s výběrem a doporučí typ kalibru, který bude pro váš provoz optimální.

O angelo

Shlédněte také

Jak začít s modelářstvím?

Jak začít s modelářstvím?

Modelářství je stále velmi populární koníček, jehož začátky ale nebývají zrovna jednoduché. Pokud vám učarovaly …