Zapuštěný bazén je nejpraktičtější řešení pro vaši zahradu

Zapuštěný bazén je nejpraktičtější řešení pro vaši zahradu

Obsah

Nadzemní, zapuštěný, částečně zapuštěný nebo třeba jen nafukovací. Jaký druh bazénu je pro vás ten ideální? S tímto rozhodováním vám níže pomůžeme.

Zapuštěné bazény jsou dražší, zato hezčí a odolnější

Výhody zapuštěných bazénů hledejme především v dlouhodobém horizontu. Na začátku vás sice čeká více práce se stavebními úpravami pozemku, i samotná montáž bazénu zabere více času a pořizovací náklady budou jednoznačně vyšší než u nadzemních bazénů. Jakmile ale přejdete k používání, budete rádi, že jste si zvolili právě variantu do země.

Největší výhodu představuje variabilita, co se rozměrů týká. Na trhu se objevují různě široké i dlouhé bazény, můžete si tak bazén na míru přizpůsobit velikosti a dispozičnímu rozdělení vaší zahrady. Nezáleží, jestli se chcete jen ochladit, nebo si v bazénu dopřát pár temp, zapuštěné bazény se vyrábějí v různých velikostech.

Již na první pohled je zřejmé, že zapuštěný bazén je šetrnější k vizuální stránce vaší zahrady. Jednoduše vypadá lépe.

Mezi další pozitiva bazénů do země se řadí delší životnost (až 50 let) a vysoká odolnost použitých materiálů. Vyrábí se z plastu, který bez problémů čelí jak velmi nízkým (-40 °C), tak extrémně vysokým (150 °C) teplotám.

Plavejte i za deště a chladu

V neposlední řadě zmiňme možnost zastřešení. Tu u nadzemních bazénů nemáte. Přitom zastřešení vám pomůže jednak s údržbou vody, nedostane se do ní tolik nečistot, a jednak s její teplotou – udržuje vodu teplejší. Lze si tak koupací sezónu o několik týdnů protáhnout, nemluvě o možnosti zaplavat si i v horším počasí.

Výhodné bazénové sety

Pokud o pořízení bazénu uvažujete, doporučujeme zvážit bazénové sety. Kromě samotného bazénu obsahují i zastřešení, filtraci, vnitřní schody a další potřebné příslušenství.

O angelo

Shlédněte také

Jaké stínění oken si pořídit do kuchyně? Na výběr máte hned několik variant stínění

Jaké stínění oken si pořídit do kuchyně? Na výběr máte hned několik variant stínění

Obsah Kuchyně je místem, kde trávíme hodně času vařením, přípravou jídel a sdílením společných chvil …

Napsat komentář