Výměna vodoměrů pro začátečníky

Obsah

Také patříte k lidem, které nějaký vodoměr zajímá jen tehdy, když se na nástěnce bytového domu objeví oznámení „budou se provádět odečty“? Takových je nás většina, jenže i vodoměr se může pokazit a pak člověk zoufale přemýšlí, na koho se obrátit. A i když vše běží tak, jak má, vyplatí se být informován o tom, jak vodoměry vlastně fungují.

Kvalitní vodoměr je spravedlivým soudcem

Zjednodušeně se dá říct, že bytové vodoměry určují, kolik která domácnost zaplatí za spotřebu vody. Neznamená to ovšem, že ovlivňuje vaši spotřebu, pouze ji zaznamenává a v ideálním případě umožňuje spravedlivé rozúčtování mezi jednotlivými bytovými jednotkami. Proč v ideálním případě? Některé starší vodoměry se totiž dají snadno ovlivnit – například pomocí silného magnetu. Není tedy vyloučeno, že si některý vykuk v domě zařídí „slevu“, kterou pak musí vykompenzovat ostatní domácnosti. Proto je žádoucí vlastnit některý z nových, lépe zabezpečených typů vodoměrů. Vývoj v oblasti bezpečnostních prvků jde neustále dopředu a nové přístroje dosahují také mnohem větší přesnosti.

Nové i repasované vodoměry odvedou dobrou práci

Výměnu vodoměru musí provádět renomovaný odborník. My vám můžeme doporučit léty prověřenou společnost INMES, která nabízí repasované i nové bytové a domovní vodoměry. Odborně provede jak montáž, tak demontáž a zvládne i rekonstrukci či výměnu rozvodů vody. Pokud vás odrazuje slovo „repasovaný“, nemusíte se bát, rozhodně nejde o vysloužilý výrobek. Vodoměry se totiž musí pravidelně kontrolovat, neboli cejchovat, a při této příležitosti se vždy demontují, zkontrolují, případně opraví, a znovu se vydají do oběhu. Takový vodoměr splňuje všechny zákonem stanovené parametry.

Mokroběžné vodoměry jsou sázkou na jistotu

Dobrá, dozvěděli jste se, že je třeba pořídit si kvalitní a bezpečný vodoměr, jak se ale vyznat v dostupných možnostech? Z tohoto hlediska jasně vyhrávají 100% antimagnetické mokroběžné vodoměry. Jejich konstrukce totiž zcela vylučuje jakékoliv magnetické prvky, nezůstává tedy nic, co by mohlo být ovlivněno. K dalším ochranným prvkům patří plombování obou konců měřidla, které musí zůstat neporušeno, ochrana proti nekonečnému otáčení ciferníku nebo neprůhledný kryt.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …