Jak připravit zahradu na jaro

Obsah

Jaro je sice ještě daleko, zima teprve vystrčila růžky, ale není špatné si předem promyslet, co všechno vás na zahradě s prvními slunečními paprsky čeká. Jestliže toužíte po rozkvetlých záhonech a velké úrodě ovoce, je potřeba o rostlinky pečovat hned od začátku sezóny.

Vhodné je začít tehdy, když sleze sníh a nemrzne ani v noci. To je totiž období, kdy se rostliny začínají probouzet ze zimního spánku. Avšak pozor, je potřeba to stihnout, než na stromech vyraší pupeny, to je známka, že příroda je už zase připravená na novou sezónu.

Tráva si žádá prořezání a hnojivo

Každý, kdo chce mít trávník jako z fotbalového stadionu, kde se hrají zápasy nejvyšší ligy, ví, že i traviny vyžadují péči. Na jaře je dobré půdu provzdušnit. Samozřejmě je nezbytné odstranit mech (chemicky) a použít hnojivo. Je jen na vás, zda zvolíte granulové, použijete postřikovač nebo jej přimícháte do vody, s níž zaléváte. Tím se koneckonců dostáváme k další věci. Do pořádku dejte i sekačku a čerpadlo na vodu kvůli zalévání.

Půda potřebuje provzdušnit

Veškerou půdu kolem keříků i prázdné záhony projeďte kultivátorem, nebudete muset provzdušňovat hlínu manuálně motyčkou. Tento krok je extrémně důležitý, nemůžete zasadit nové rostlinky do tvrdé hlíny.

Stromy musíte prořezat

Stejně jako lidé chodí ke kadeřnici i stromy potřebují občas nový účes. Jaro je pro něj vhodnou příležitostí, dokud ještě nemají pupeny. Můžete vzít elektrickou řetězovou pilu, větve rovnou nařezat a nechat do zimy pořádně vyschnout, abyste příští rok měli čím topit. A pokud doma dřevem netopíte, drtič větví vyrobí užitečný biologický odpad vhodný jako obložení záhonů a cest.

Ploty opravit a nářadí uklidit

Po zimě je rovněž potřeba opravit díry v plotě a udělat si pořádek v zahradním nářadí. Schováváte-li ho v boudě, všechno si pěkně srovnejte. Aspoň získáte přehled, co vám chybí. A kdybyste náhodou chtěli na další sezónu doplnit výbavu, podívejte se do e-shopu www.jadal.cz.

O angelo

Shlédněte také

Kufr na nářadí KNIPEX - Nezbytný Pomocník Pro Každého Řemeslníka

Kufr na nářadí KNIPEX – Nezbytný Pomocník Pro Každého Řemeslníka

Obsah KNIPEX kufr na nářadí je nepostradatelnou součástí vybavení pro každého řemeslníka, tesaře, elektrikáře, zámečníka …