Váš partner pro pohodlnou a teplou domácnost. To je společnost Afriso

Váš partner pro pohodlnou a teplou domácnost. To je společnost Afriso

Obsah

Nikdo si nemůžeme přát nic víc, než opravdu pohodlnou a teplou domácnost, kde si můžeme užívat každodenní chvíle v dokonalém komfortu a teple. Celoročně je jednou z nejdůležitějších součástí pro takovou domácnost topení a kvalitní vodní rozvody.

A postarat se o jejich dokonalou funkci není zdaleka taková legrace, jak by se vám mohlo na první pohled zdát. Přesně proto tady jsou společnosti, jako Afriso, které se stanou vašimi partnery ve zdokonalování každodenních funkcí vaší domácnosti.

Ovládejte dokonale směšování vody ve vašich okruzích

Jednou z těch nejdůležitějších součástí všech okruhů, v nichž se směšuje studená a teplá voda, jsou směšovací ventily. Jedná se o ventily, které se starají o procentuální průtok vody. Nemusí ale jít pouze o pevnou hodnotu, protože mnohé inteligentní ventily mohou automaticky měnit svoje nastavení. Může se tak dít například na základě čidel detekujících venkovní počasí, nebo podnebí v místnostech. Stejně tak mohou být nastaveny na základě termostatu, což pomůže s kontrolou finální teploty vody.

Ekvitermní regulace se postarají o správné nastavení teploty

Jedná se o součástku celého oběhu, která má dovednost uzpůsobit vytápění v místnostech podle různých vstupních hodnot. Jednou z těch nejčastějších variant, je detekování venkovního počasí, podle čehož se mění i finální teplota v domácnosti. To může zabraňovat přetápění, pokud se venku oteplí, nebo naopak zabránit podchlazení místností v nočních mrazech. Chytré ekvitermní regulace ale mohou fungovat i na základě načasování, což znamená, že můžete vytápění automaticky nastavit podle toho, kdy zrovna jste doma.

Stanovte pevně limity teplot ve vašem okruhu

Další z mnoha produktů, které mohou zlepšit podmínky ve vašem domě, je termostatický směšovací ventil. Víceméně velice nenápadná součástka, která může mít široké využití. V první řadě je základní vlastností termostatických ventilů schopnost adaptovat se, podle vnitřní teploty. Vedle toho ale může fungovat i jako účinná ochrana před opařením. Může totiž limitovat spodní i horní teplotu vody, díky čemuž nemusíte povolit nebezpečně teplou vodu v klasickém vodním okruhu.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář