Jak vyřešit oplocení kolem svého domu?

Jak vyřešit oplocení kolem svého domu?

Obsah

Hlavní funkcí plotu je ohraničení pozemku, avšak ukrývá v sobě i estetickou funkci. Plot je totiž důležitým designovým prvkem zahrady a rodinného domu. U plotu nelze opomenout ani jeho bezpečnostní funkci a zajištění soukromí na vlastním pozemku.  V současné době se vyrábí ploty z širokého spektra materiálů, přičemž je brán důraz nejen na jejich funkčnost, ale také designové provedení.

Nejčastěji využívané materiály

V dnešní době existuje pro stavbu plotu široká škála materiálů. Vybírat lze podle odolnosti materiálu, nároků na údržbu či na základě vzhledu materiálu. Mezi nejčastěji využívané materiály patří především:

  • pletivové ploty,
  • ploty ze svařovaných pletiv a svařované panely,
  • betonové skládané ploty,
  • plaňkové ploty ze dřeva, plastu a dřevoplastu.

Dalšími méně využívanými materiály jsou klasické cihly, kované ploty apod.

Výhody a nevýhody jednotlivých materiálů

Jak již bylo uvedeno na oplocení lze pohlížet z několika hledisek. Z pohledu odolnosti jsou nejvhodnější především betonové ploty, pletivové ploty, ploty ze svařovaných pletiv a svařované panely, jelikož jsou typické značnou odolností a dlouhou životností. U dřevěných plotů je potřeba myslet na jejich pravidelnou údržbu, která zvýší jejich životnost. Z pohledu designu nejspíše vítězí plaňkové ploty a betonové ploty.

Obraťte se na profesionály

Stavbu, či montáž plotu si dělá řada lidí sama, ale pokud si na to netroufáte, pak bude lepší nechat stavbu plotu na profesionálech. Předností služeb profesionálů bude ušetření spousty času, kvalitní výsledek a možnost získat řešení přímo na míru.

Obrátit se můžete na firmu RP-Servis, která se věnuje nejen prodeji materiálů, jako jsou rámy branek, plotové sloupky kulaté, nosníky plotových polí, podhrabové desky, konzole pro uchycení pletiva na zeď atd., ale také realizaci plotů na klíč. Pořídit si však můžete i materiál na míru. Na webových stránkách najdete ukázku již zrealizovaných plotů.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář