Umělecký kovář vám zabezpečí i zařídí domov precizními výrobky

Před nástupem automobilů a jiné techniky byli koně nejužitečnějšími zvířaty v hospodářství. Kovář byl logicky jedním z nejváženějších občanů na vsi a okrese. Mnohdy musel zastat i jiné profese, trhal třeba zuby. Ačkoliv dnes už kováři nemusí zastupovat stomatology, jejich činnost je vítaná a vyhledávaná. Zručné kováře, podobně jako jiné šikovné řemeslníky, aby člověk pohledal jako jehlu v pověstné kupce sena. Nemusí se jednat o výrobu mříže do oken na zakázku, kované ploty a brány či kovová zábradlí, umělecké kovářství je profese zahrnující i drobnou činnost.

Odpoutání se od plastu umožňují přírodní materie

Umělecký kovář se zhostí výroby miniaturních děl, jako jsou šperky, svícny, světla, lustry, kované plastiky, ale i poštovních schránek. Kdo si chce zařídit byt, rekreační objekt či dům originálními výtvory, které nedávají prostor plastu a jiným umělohmotným materiálům, hledá mezi dřevěnými a skleněnými materiály i další materie. Zpracovaný kov, ať už precizně, či naopak hrubě, je odpradávna součástí lidského bytí. Plamenné výhně, symboliku pradávných kmenů lidského společenství, i úctu k ušlechtilým kovům, to vše spojuje řemeslo, jako je kovařina.

Umělecká díla v podobě mříží, zábradlí a oplocení

Pokud si musíte z bezpečnostních důvodů opatřit okna kovanými mřížemi, nemusíte se vydávat do unifikované prodejny pro produkty, jež ve výsledku evokují vězení nebo psychiatrický ústav. Zručný kovář dokáže z praktického doplňku domu, přízemního bytu i obchodu vytvořit umělecké dílo, nad nímž každé srdce zaplesá. Nutná kovaná zábradlí ke schodišti je třeba mnohdy vyrobit na míru a i tohoto úkolu se zhostí umělečtí kováři s bravurou. Obměna shnilých planěk za kované ploty je také snadnou záležitostí, jaké by se umělecký kovář neměl bát.

Kované výrobky mají místo i v interiéru

Precizní práce s individuálním řešením požadavků zákazníka může být doplněna o zajímavé reliéfy i kované plastiky. Ve stejném duchu, jako je u domu plot a zábradlí, případně mříže v oknech, lze dotvořit například poštovní schránku i kované číslo na domě. Parapety se dají ozdobit držáky na květiny z kovu, stejně jako interiér může stylově doplnit kovaný lustr či svícen. Chatařům a chalupářům zase může scházet některé krbové nářadí, což je opravdovou výzvou pro šikovného kováře, jenž zachová stejný ráz a zhotoví potřebné doplňky do grilovací sady.

Výsledný efekt kovu zdůrazní povrchová úprava

Umělecké kovářství, to není „pouhé“ zpracování kovu podle nákresu či představ zákazníků. Pro výsledný efekt detailního provedení reliéfů a plastik je třeba povrchové úpravy kovů. Užívá se včelí vosk, zinkování nebo světlejší i tmavší grafitová barva. Ke zdůraznění efektu je využíváno stříbrné, zlaté, zelené nebo měděné patiny, případně pozlacení 24karátovým zlatem.

O angelo

Shlédněte také

Jak začít s modelářstvím?

Jak začít s modelářstvím?

Modelářství je stále velmi populární koníček, jehož začátky ale nebývají zrovna jednoduché. Pokud vám učarovaly …