Úklid raz dva – stačí mít ty správné pomocníky

Úklid raz dva – stačí mít ty správné pomocníky

Obsah

I velký úklid může být příjemný a rychlý – když víte, jak na něj. Proč si tuto pravidelnou činnost neusnadnit? Abyste měli doma uklizeno raz dva, přinášíme několik užitečných tipů a pomocníků, díky kterým bude uklízení zábava.

1| Připravte se

Kdo je připraven, není překvapen. To platí také pro úklid. Dopředu si nachystejte vše, co budete potřebovat k práci. Neměl by chybět kbelík na vodu, čistící přípravky, rukavice a samozřejmě pomocníci, kteří vám úklid usnadní – jako je úklidový mop, prachovka nebo vysavač na okna.

TIP: Skvělým univerzálním čistícím prostředkem je 1 díl octa s 3 díly vody. Je ekologický, levný a funkční.

Úklid raz dva – stačí mít ty správné pomocníky

2| Začněte povrchy

Krok číslo jedna? Přece povrchy. Zbavit nábytek prachu nemusí být dřina. Použít můžete praktickou prachovku z mikrovlákna, která zachytí všechen prach – a ten nebude mít šanci. Díky praktické rukojeti je pohodlné utřít nečistoty také ze skříní, na horních skříňkách kuchyňské linky a na všech policích. Jakmile budete mít hotovo, můžete začít uklízet pěkně od podlahy.

TIP: Jednou za čas utřete prach “na mokro“. Použijte čistící prostředek, který je vhodný na daný povrch.

Úklid raz dva – stačí mít ty správné pomocníky

3| Čisto od podlahy

Abyste eliminovali prach na podlaze, je potřeba nejprve důkladně vyluxovat, poté vytřít. Před těmito úkony odstraňte menší překážky a připravte si prostředek, který podlahu dezinfikuje a ošetří.  Díky vysavači zmizí hrubé nečistoty, roztoči a prachové částice. Teprve pak je podlaha připravená k vytření – ideálně mopem.

Oblíbené jsou zejména mopy Leifheit a Vileda – značky přináší hned několik typů nástrojů, které se osvědčily při rychlém a snadném úklidu podlah. Jsou navrženy tak, abyste si místo námahy úklid užili.

Úklid raz dva – stačí mít ty správné pomocníky

TIP: Pro snadné a rychlé vytírání poslouží chytrý mop se ždímáním. Díky praktické funkci v jednom kroku mop namočíte a ve druhém snadno vyždímáte, aniž byste se při úklidu museli ohýbat nebo ždímat ručně. Vytřeno budete mít během okamžiku. Praktická je možnost koupě výhodné sady, která kromě mopu obsahuje rovněž kbelík a náhradu na mop.

4| Okna jako zrcadla

Nablyštěná a čistotou zářící okna – pro někoho hračka, pro jiného utrpení. Ne každá hospodyňka má ráda mytí oken. Ale ani tento strašák není nic, co byste se šikovnými pomůckami hravě nezvládli. Zatímco kdysi bylo potřeba připravit kyblíky s vodou, čistící a leštící prostředek, hadříky, noviny a rukavice, dnes to zvládnete s minimem věcí.

Vybavte se populárním čističem nebo vysavačem na okna, který je rovněž v nabídce zmíněných úklidových brandů Leifheit a Vileda. Doporučit můžeme vysavač na okna Leifheit Window Cleaner. Díky němu odpadne povinnost tabulky oken sušit a teprve pak leštit. To totiž odpracuje úklidový parťák za vás – odsaje přebytečnou vodu a stěrkou přeleští sklo. Některé sady navíc obsahují teleskopickou tyč, vhodnou na střešní okna, nebo okenní mop pro ještě snazší mytí oken.

TIP: Pokud žijete ve městě, použijte na vnější tabulky oken čistič autoskel. Odpuzuje špínu a okna déle vydrží čistá.

5| Intimní zóna

Patřičnou pozornost věnujte intimní zóně. Koupelna a toaleta vyžadují extrémní péči, což si výrazně usnadníte pravidelným úklidem. Mějte při ruce vlhčené ubrousky, aby vaše umyvadlo bylo vždy perfektně čisté. K toaletě můžete umístit dezinfekční prostředek, který lze používat klidně na denní bázi. Pro hygienicky čistou vanu nebo sprchu sáhněte po speciálním čističi koupelen, díky kterému bude koupelna lesklá a dezinfikovaná.

TIP: Přidejte do koupelny a na toaletu difuzér s oblíbenou vůní. Právě příjemná vůně povznese pocity čistoty na novou úroveň.

6| Udržujte pořádek

Jakmile dokončíte pravidelný velký úklid, zbývá to nejdůležitější – udržet pořádek. Stačí si osvojit několik návyků, díky jejichž dodržování budete mít uklizeno prakticky pořád. Každý večer před spaním obejděte domov – posbírejte poštu, uložte svršky, odložte špinavé nádobí do myčky a umyjte pracovní desku kuchyně. Díky tomuto rituálu se vám bude lépe vstávat – do čisté a organizované domácnosti.

7| Pořiďte si vše pro úklid na jednom místě

Abyste si opatřili vše potřebné pro úklid, nemusíte obíhat hromadu obchodů. Stačí na internetu navštívit e-shop Domácí potřeby Franta (www.domacipotreby-franta.cz), kde nakoupíte pohodlně a ještě ušetříte. Produkty Leifheit zde najdete ve výhodných akcích a na nákup oblíbené značky Tescoma využijte slevový kupon. Ušetříte tak nejen při pořizování úklidových pomůcek, ale i potřeb pro domácnost.

TIP: Za každý větší úklid se odměňte. Kupte si třeba nové  úklidové pomůcky a prostředky Leifheit a Vileda, které odvedou kus práce za vás, nebo vyrazte do kina. Motivace je důležitá, ať už úklid milujete nebo ne.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …