Střechu pergoly svépomocí

Drobné stavby na zahradě nebo kolem domu zvládne téměř každý zručný řemeslník. Stejně tak je to i při stavbě menšího posezení, přístřešku pro dřevo nebo menšího garažového stání. Zde bývá nejčastější dilema, jakou vhodnou střešní krytinu pro takový druh stavby zvolit. Pro tyto stavby se jako ideaální jeví použití plechové střešní krytiny. Proč je práve plechová střešní krytina ta pravá, si popíšeme v následujícím textu.

Plechová střecha

Plechové střechy se vyznačují několika zajímavými vlastnostmi. Především jsou střechy, které jsou vyrobené z plechových krytin lehké – oproti robustním střešním systémům z pálených tašek. Nevyžadují tak masivní střešní konstrukci – tím výrazně snižují náklady na výstavbu celého objektu. Tímto jsou přímo předurčeny k použití na menších stavbách.

Plechovou krytinu můžeme opatřit ochranným nátěrem v jakékoli barvě – to je rozdíl oproti již předem barevně tónovaným střešním krytinám. Takto jdnoduše můžeme střešní krytinu sladit s již existujícími objekty.

Nepsornou výhodou plechové střechy je její nenáročná montáž. Díky tomu, že plechová střešní krytina nevyžudej složitou manipulaci, nemusíte k její instalaci volat specializovanou firmu. Při troše zručnosti zvládnete pokrytí střechy plechovou střešní krytinou i sami.

Ideální pomocník při pokládce plechové střechy je montážní pěna. Nejpraktičtější je pak trubičková montážní pěna – její aplikace při pokládce střechy je snadná. Existují také varianty montážní pěny, které se dají aplikovat I při nízkých teplotách.

O angelo

Shlédněte také

Horizontální žaluzie - univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Horizontální žaluzie – univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Obsah Pokud hledáte elegantní a praktický způsob, jak získat lepší kontrolu nad světlem a soukromím …

Napsat komentář