Šetření vodou v domácnosti je snadné a neubere vám na komfortu. Víte, jak na to?

Obsah

Úspora vody není jen o efektivnějším používání spotřebičů. Je to také o změně vašich návyků. Začněte nejdříve zkrácením doby sprchování nebo opravou kapajících kohoutků ve vašem domě. Můžete také sbírat dešťovou vodu a používat ji na rostliny namísto pouštění hadice. Anebo si pořídit moderní toaletu umožňující volbu splachovacího programu. Možností, jak doma šetřit vodou, je opravdu mnoho, stačí jen začít.

Proč bychom měli šetřit vodou?

Především proto, že jde o přírodní zdroj, který není nevyčerpatelný. A čím méně jí spotřebujeme, tím méně budeme zatěžovat životní prostředí. Navíc je výroba pitné vody stále dražší. Běžná voda v přírodě je totiž stále více kontaminována látkami, které mohou náš organismus poškodit, a proto je potřeba ji upravovat více než tomu bylo v minulosti. V Česku se průměrná spotřeba vody na osobu a den pohybuje okolo 130 litrů. Existují ale i země, kde člověk musí vystačit jen s 5 litry vody na den. A to je pak každá rada do domácnosti drahá. Dokážete si vůbec představit, za jaké plýtvání takový člověk z rozvojové země může považovat třeba napouštění bazénu v létě?

Perlátor stojí pár desítek korun

A rozhodně se vyplatí. Chcete-li ušetřit více vody, pořiďte si perlátor, který vodu filtruje a snižuje její spotřebu až o 70 %. Je to levný způsob, jak snížit účty za vodu a zabránit zbytečnému odtoku hektolitrů vody. S perlátorem si můžete užívat čistou pitnou vodu, a zároveň šetřit peníze a chránit životní prostředí. Jeho instalace je velmi jednoduchá a cena tak nízká, že si ho může dovolit opravdu každý.

Jak jste na tom s úniky vody?

Ještě předtím než si ale nainstalujete na vodovodní kohoutek perlátor, zkontrolujte, že samotný kohoutek neprotéká. Právě protékající kohoutek může být příčinou úniku velkého množství vody v domácnosti. A co potom, pokud takových kohoutků protéká několik. Perlátor není určen k šetření vodou při únicích. Proto je důležité, aby byly vodovodní kohoutky v pořádku, a teprve poté použijte perlátor pro úsporu. Závěrem lze říci, že šetření vodou je snadný způsob, jak pomoci své kapse i životnímu prostředí. Začněte změnou svých návyků co nejdříve a budete překvapeni, kolik můžete ušetřit.

O angelo

Shlédněte také

Zlikvidujte svůj autovrak za jeden den, a ještě si vydělejte. Jak?

Rozbilo se vám nedávno auto, ale nechcete utrácet za složitou opravu? V takovém případě ho …

Napsat komentář