Co potřebuje elektrikář ke své práci?

Co potřebuje elektrikář ke své práci?

Obsah

Ve své podstatě každé řemeslo potřebuje určité nástroje. Většinou si však řemeslníci vystačí s klasickým nářadím, jako jsou pily a vrtačky, ovšem profesionální elektrikáři se neobejdou bez specifických nástrojů přizpůsobených pro danou práci. Elektrikář totiž měří to, co není vidět, v jednotkách, které jsou pro neprofesionály těžko pochopitelné. V následujících řádcích vám představíme potřeby pro elektrikáře.

Digitální multimetr

Ikonickým nástrojem elektrikářského řemesla je jednoznačně digitální multimetr. Jak už název napovídá, slouží k měření více elektrických vlastností v několika rozsazích. Starší multimetry měly analogové rozhraní, kde fyzická ručička ukazovala testovanou elektrickou vlastnost. Nicméně novější modely jsou už digitální, navíc mají sofistikovanější funkce od pracovního světla přes Bluetooth připojení až po termokameru.

Náš tip: V případě, že sháníte potřeby pro elektrikáře, mezi něž patří třeba i kabely CYKY a další vodiče, podívejte se do nabídky společnosti ELFETEX.

Tester napětí

V určitých situacích potřebuje elektrikář vědět, jestli je vedení pod napětím, tedy proudí jím elektřina. Neověření si napětí ve vedení může mít nebezpečné následky. Pro takové účely je připravena zkoušečka, která vám dá signál, když je ve vedení napětí, a to bez fyzického kontaktu.

Diagonální štípací kleště

Dráty je třeba stříhat, tomu se zkrátka nevyhnete. V takovém případě se neobejdete bez úhlopříčných štípacích kleští. Přiklánějte se k delším rukojetím kvůli větší páce.

Boční štípací kleště

Další verzí jsou boční štípací kleště, jež zvládnou uchopovat, kroutit, tahat, ohýbat a stříhat. Některé verze těchto kleští se chlubí také schopností odizolovat dráty a stříhat šrouby.

ELFETEX se stane pravou rukou každého elektrikáře. Z jednoho místa objednáte všechny potřebné nástroje, WAGO svorky a další.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář