Rekonstrukce bytu x pořízení novostavby: shrnutí výhod a nevýhod

Rekonstrukce bytu x pořízení novostavby: shrnutí výhod a nevýhod

Obsah

Přemýšlíte, zda pro vás bude výhodnější rekonstrukce bytu, nebo zda se pustit do novostavby? Připravili jsme si pro vás praktické shrnutí všech pro a proti.

Pro rekonstrukci: Časově nenáročná varianta

I kdyby se prováděla celková rekonstrukce bytu, vždy jsou práce mnohem méně časově náročné než novostavba. Už jen vyřízení stavebního povolení trvá u rodinných domů nesrovnatelně déle než v případě, že pouze žádáte o rekonstrukci. Navíc můžete v některé části bytu ihned bydlet, snižují se vám tak oproti novostavbě náklady za bydlení.

Pro novostavbu: Dům je orientován podle vašich představ

Při rekonstrukci stávajícího bytu bývají lidé někdy limitováni dispozicemi, které daný byt má. I to se ale dnes s pomocí profesionální firmy dá změnit a vy si tak můžete byt zcela předělat. Pokud ale nemáte v plánu vůbec žádné kompromisy, je pro vás novostavba ideálním řešením.

Pro rekonstrukci: Cenově nesrovnatelné

Neustále rostoucí ceny stavebnin se promítají do cen nemovitostí velmi výrazně. Novostavba se vám tak může velmi prodražit. Za materiál u rekonstrukce zaplatíte mnohem méně, protože již můžete využít funkčních prvků stávajícího objektu. Rekonstrukce se tak stává nejen časově, ale především finančně výhodnou variantou, jak získat nové bydlení.

Pro novostavbu: Místo si vybíráte zcela sami

Je jasné, že nabídka bytů není nevyčerpatelná. I když se na trhu s nemovitostmi stále objevují nové a nové objekty, které si pomocí rekonstrukce můžete upravit podle svých představ, pouze u novostavby máte zajištěno, že se váš nový domov bude nacházet na místě, které vám plně vyhovuje.

Obě varianty nabízejí mnoho možností, jak si zařídit vysněné bydlení. Zatímco u novostavby se setkáváte s velkým časovým i finančním rozpětím potřebným k získání vlastního místa pro život, u rekonstrukce máte jistotu, že budete brzy bydlet, a to s mnohem menším finálním rozpočtem. Obě varianty mají své výhody i nevýhody.

 

O angelo

Shlédněte také

Každý milovník ručních prací uvítá výhodné ceny materiálů i pomůcek

Každý milovník a milovnice ručních prací potřebuje jak kvalitní druhy materiálů, tak i potřebné pomůcky. …

Napsat komentář