Domů / Dům a byt / Prodáváme nemovitost: 3 tipy, jak efektivně pracovat s lokalitou a prodej uspíšit
Prodáváme nemovitost: 3 tipy, jak efektivně pracovat s lokalitou a prodej uspíšit

Prodáváme nemovitost: 3 tipy, jak efektivně pracovat s lokalitou a prodej uspíšit

Důvodů, proč chcete prodat stávající nemovitost, může být nespočet. Vyhlédli jste si větší byt, hodláte postavit rodinný domek nebo jednoduše potřebujete vypořádat dědictví či společné jmění manželů. Víte, že většinu nemovitostí koupí někdo z okolí? Pokud ne, pak se držte následujících 3 tipů, díky nimž můžete prodej nemovitosti urychlit i několika násobně.

Upoutejte pozornost plachtou či cedulí

Cedule, poutač nebo plachta rozhodně nepatří jen do amerických filmů. Upoutat díky ní pozornost můžete také u nás. Pokud nejste manuálně zruční, se dřevem, kladívkem a hřebíky si příliš nerozumíte, můžete si nechat zhotovit plachtu na míru, kterou umístíte na okno prodávané nemovitosti, zábradlí balkonu, popřípadě na fasádu panelového domu. Poslední možnost ovšem musíte zkonzultovat s majitelem nemovitosti, který po vás bude zpravidla požadovat určitou finanční hotovost.

Natiskněte letáčky a motivujte provizí

Je zcela běžné, že realitní kanceláře si za své služby účtují nemalé provize. Proč tedy nenabídnout provizi i v případě prodeji a motivovat tak ostatní ke snaze propagovat vaši nemovitost na různých místech? Pokud vám naleznou kupce, můžete se jim odměnit třeba nějakou tou tisícikorunou. Provizi slibte také na letáčcích, které necháte natisknout. Zakomponujte do nich veškeré důležité informace, nezapomeňte na důvtip a naházejte je do schránek ve svém okolí.

Katastrální úřad navštivte pokud možno co nejdříve

Pokud se vám ozval kupec, který má o nemovitost opravdu zájem, dohledejte veškeré dokumenty potřebné k převodu nemovitosti a navštivte katastrální úřad. Zde zažádejte o převod vlastnického práva prostřednictvím speciálního formuláře a snažte se dodržet jak všechny formální, tak obsahové náležitosti. Čas nutný k prozkoumání dodaných podkladů se liší dle konkrétní lokality, ale i vytíženosti daného úřadu. Čím dříve jej ovšem navštívíte, tím rychleji nemovitost převedete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O angelo

Shlédněte také

Proč jsou střešní pálené tašky tak oblíbené?

Obsah1 Výhody pálených tašek2 Kde koupit pálené tašky?2.1 Mohlo by vás zajímat Střešní pálené tašky …

Napsat komentář