Jak pomáhá fotopast v přírodě

Jak pomáhá fotopast v přírodě

Fotopast je moderní zařízení, které funguje na principu fotoaparátu a snímací čočky, která zachytí sebemenší pohyb. Díky tomu se využívají fotopasti k focení divoké zvěře a ochraně majetku.

Jenže jak ve skutečnosti pomáhá fotopast v přírodě a proč jsou fotopasti tak hojně oblíbené u amatérských fotografů? Je to jednoduché. Fotopast není příliš nákladné zařízení a přitom pořizuje kvalitní snímky. Fotopasti využívají především myslivci, správci parků, bezpečnostní složky a amatérští fotografové.

Fotopast pro ochranu přírody

Fotopast je automatické digitální zařízení sloužící k pořízení denních i nočních statických snímků – fotografií nebo videa v maximální délce 1 minuty. Velmi časté využití nachází fotopast v rukou lesníků, správců parku a myslivců. Důvod je prostý. Fotopasti monitorují přírůstek nové zvěře, jejich pohyb nebo chrání samotnou zvěř před pytláky. Myslivci a správci parku, mají dokonalý přehled o tom, co se v jejich revíru děje, jak migruje zvěř a zda někdo nekrade dřevo nebo neloví vysokou.

Jak pomáhá fotopast v přírodě

Fotopasti se také využívají hojně v oblasti amatérských záběrů přírody nebo k ochraně majetku. Amatérští fotografové, kteří nemají čas vyčkávat na divokou zvěř, jednoduše umístí svojí fotopast na zvolené místo, které je těžko dostupné a vyčkávají, až jim přijde zpráva se zachyceným snímkem. Fotopast je vybavena ohranými prvky proti krádeži, takže není potřeba se bát, nechat ji na místě bez dozoru.

Jak pomáhá fotopast v přírodě

V případě, že máte velikou zahradu nebo vlastníte několik nemovitostí, je pro vás fotopast ideální k ochraně majetku. Video s délkou 1 minuty či kvalitní fotografie vás v čas varují, jestli se nepohybuje na vašem pozemku někdo, kdo tam nemá co dělat. Fotopast pořídí snímek, který odešle na email, mobilní telefon nebo přímo k bezpečnostní agentuře, která se o zbytek postará. Váš majetek bude díky fotopasti vždy v bezpečí.

O Makawiel

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …

Napsat komentář