Domů / Ostatní / Jak pomáhá fotopast v přírodě
Jak pomáhá fotopast v přírodě

Jak pomáhá fotopast v přírodě

Fotopast je moderní zařízení, které funguje na principu fotoaparátu a snímací čočky, která zachytí sebemenší pohyb. Díky tomu se využívají fotopasti k focení divoké zvěře a ochraně majetku.

Jenže jak ve skutečnosti pomáhá fotopast v přírodě a proč jsou fotopasti tak hojně oblíbené u amatérských fotografů? Je to jednoduché. Fotopast není příliš nákladné zařízení a přitom pořizuje kvalitní snímky. Fotopasti využívají především myslivci, správci parků, bezpečnostní složky a amatérští fotografové.

Fotopast pro ochranu přírody

Fotopast je automatické digitální zařízení sloužící k pořízení denních i nočních statických snímků – fotografií nebo videa v maximální délce 1 minuty. Velmi časté využití nachází fotopast v rukou lesníků, správců parku a myslivců. Důvod je prostý. Fotopasti monitorují přírůstek nové zvěře, jejich pohyb nebo chrání samotnou zvěř před pytláky. Myslivci a správci parku, mají dokonalý přehled o tom, co se v jejich revíru děje, jak migruje zvěř a zda někdo nekrade dřevo nebo neloví vysokou.

Jak pomáhá fotopast v přírodě

Fotopasti se také využívají hojně v oblasti amatérských záběrů přírody nebo k ochraně majetku. Amatérští fotografové, kteří nemají čas vyčkávat na divokou zvěř, jednoduše umístí svojí fotopast na zvolené místo, které je těžko dostupné a vyčkávají, až jim přijde zpráva se zachyceným snímkem. Fotopast je vybavena ohranými prvky proti krádeži, takže není potřeba se bát, nechat ji na místě bez dozoru.

Jak pomáhá fotopast v přírodě

V případě, že máte velikou zahradu nebo vlastníte několik nemovitostí, je pro vás fotopast ideální k ochraně majetku. Video s délkou 1 minuty či kvalitní fotografie vás v čas varují, jestli se nepohybuje na vašem pozemku někdo, kdo tam nemá co dělat. Fotopast pořídí snímek, který odešle na email, mobilní telefon nebo přímo k bezpečnostní agentuře, která se o zbytek postará. Váš majetek bude díky fotopasti vždy v bezpečí.

O Makawiel

Shlédněte také

Hledáte dárek do dvou tisíc? Investujte do osobních vícedílných obrazů

Hledáte dárek do dvou tisíc? Investujte do osobních vícedílných obrazů

Obsah1 Foto obrazy na plátně jsou velmi oblíbené2 Jaké další vícedílné obrazy jsou také oblíbené?2.1 …

Napsat komentář