Pořiďte si do provozu mobilní systém vytápění

Pořiďte si do provozu mobilní systém vytápění

Podzimní venkovní práce ani obyčejné party stany se neobejdou bez efektivního vytápění. Energie jsou ovšem drahé. Vyberete si naftový, plynový nebo elektrický systém vytápění? Který vás vyjde levněji vzhledem ke spotřebě, ceně energií a velikosti vytápěného prostoru? Kde najdete přehledně informace o průmyslových topidlech s údaji o spotřebě a přibližné ceně? Ze všeho nejdřív si musíte ujasnit, kde budete topit, zda venku nebo vevnitř, od toho se odvíjí celá řada možností i omezení.

Topidla s nepřímým spalováním

Vytápění elektřinou se vyplatí pouze, pokud budete topit v menším uzavřeném prostoru. Jejich nespornou výhodou ovšem je, že při vytápění elektřinou nevznikají žádné zplodiny. Jinak je tomu u méně nákladných systémů, které se více hodí pro velké haly a venkovní prostory. Konkrétně se jedná o naftová a plynová topidla. Při spalování nafty dochází nevyhnutelně k uvolňování škodlivin a spalování kyslíku. Důležité je tedy dát si pozor, zda je konkrétní topidlo vhodné spíše pro venkovní nebo vnitřní vytápění. Zařizujete-li proto vytápění pro podzimní festival, který se bude odehrávat v uzavřeném stanu, zajímat vás budou spíše průmyslová topidla s nepřímým spalováním. Jsou to taková topidla, která umožňují, aby zplodiny odcházely ven horkovzdušnou trubicí a dovnitř bylo přiváděno čistě jen teplo.

Vytápění s přímým spalováním

Naftová a plynová topidla se také hojně využívají zvláště venku v terénu a dobře odvětrávaných prostorách, kde nevadí, že při výrobě tepla vznikají zplodiny. Vybírat tak můžete z pestré řady topidel s přímým spalováním, jež nepotřebují žádné trubky na odvádění škodlivin. Na českém trhu jsou dostupná i velmi efektivní naftová topidla s vysokotlakým systémem spalování, který snižuje množství vyprodukovaných zplodin na minimum. Takové výkonné stroje vyrábí například firma Remko. Pokud pořizujete topení pro průmyslovou halu fungující nepřetržitě ve všech sezónách, oceníte rozšířené možnosti topidel, jež umožňují i chlazení v parném létě. Práce vám půjde od ruky jen ve vyhovujícím prostředí! Pro více užitečných rad a tipů se obraťte na Remko.cz.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …