Pořiďte luky, kuše, vyrobte terč a udělejte si domácí turnaj

Nyní, když musíme i s dětmi být zavření doma, vymýšlíme různé způsoby zábavy. Snažíme se být kreativní a nabídnout dětem činnosti, jež by nás za normálních okolností ani nenapadly. Sháníte i vy trochu inspirace na rodinnou zábavu? Udělejte si doma turnaj v lukostřelbě!

Střílet z luku nebo z kuše umí každý správný princ. Ani slečny se toho nemusí bát, jen si vzpomeňte, jak ladně Popelka dokázala sestřelit šišku. Třeba vás lukostřelba bude bavit natolik, že se jí nakonec začnete věnovat závodně.

Určitě budete potřebovat terč, nejlépe slaměnou terčovnici

V bytě střelbu z luku raději nezkoušejte. Potřebujete venkovní prostory, ideální je zahrada nebo třeba louka za městem. Sem si budete muset nainstalovat slaměnou terčovnici. Dá se pořídit, ovšem nejde o úplně levnou věc. Terč s šířkou 80 cm stojí kolem tisícovky. Menší a užší modely jsou levnější, ale zase méně vydrží. Terč se časem rozstřílí a pak už nedokáže zastavit šíp, ten jím proletí.

Terčovnici si můžete i vyrobit, budete na to potřebovat dlouhá nerozbitá stébla slámy a je to docela dřina. Pokud vám nevadí provizorní řešení, je dobré si místo terče koupit balík sena. Ten šípy spolehlivě zastaví. Sice nevypadá tak elegantně, ale je mnohem levnější.

Luk je kolikrát levnější než terč

Dětské luky se dají sehnat kolem pětistovky. Ty lepší stojí asi tisícovku a propracované modely i několik tisíc. Ty však jako začátečník potřebovat nebudete.

Při výběru by vás měla zajímat zejména velikost luku a také jeho síla. Pro správnou velikost si potřebujete změřit délku nátahu. Stoupněte si rovně, předpažte ruku, natáhněte prsty a změřtevzdálenost od konečků prstů po dolní část brady. To je délka nátahu. Síla je individuální, dětem do 13 let jsou doporučovány luky o síle do 20 LBS, ženy a mládež mohou mít sílu 20-26 LBS a muži 24-28 LBS.

Mnohdy se luky dají koupit v setu spolu se šípy, takže si ušetříte starosti s výběrem šípů. Zkuste se podívat například do e-shopu Kentaurzbrane.cz.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář