Pomocník pro myslivce – fotopast

Pomocník pro myslivce – fotopast

Jste myslivec, nebo jen máte rádi přírodu? Obdivujete krásy přírody, volný pohyb zvěře a rádi si prohlížíte fotografie pořízené z blízkosti krmelců? Co takhle si pořídit své vlastní fotografie. K tomu je ideálním pomocníkem fotopast, díky které pořídíte krásné snímky pasoucí se zvěře, vysledujete různé živočichy obývající naše lesy.

Fotopast nemusí sloužit pouze pro myslivce, ale také nadšencům, kteří chtějí více poznat život zvěře ve volné přírodě. U myslivců bude fotopast nejen sloužit pro sledování a monitorování zvířat, ale také je efektivní zbraní proti vandalům, kteří ničí majetek umístěný v lese – krmelce, ptačí budky, lesní školky a vše co v lesích vytvořil nejen člověk.

Pomocník pro myslivce – fotopast

Co je to fotopast a jak funguje

Fotopast je aktivována spuštěním PIR čidla a to v okamžiku, kdy je zaznamenán pohyb člověka nebo zvířete (tepelný pohyb) v zorném poli snímače.

Čidlo fotopasti nepracuje pouze na základě záznamu pohybu, ale i základě teplotních změn. Fotopast je ideálním pomocníkem pro mapování pohybu zvěře a také skvělým nástrojem pro zabezpečení objektů a ostraze.

Snímky pořízené fotopastí včetně videí jsou ukládány na paměťovou kartu, tzn že fotopast nemá žádnou interní paměť a tedy bez SD karty fotopast nefunguje, nemá kam ukládat snímky, výhodou je, že se dají pořídit výhodné balíčky, kde krom samotné fotopasti najdete i paměťovou kartu nebo dokonce i sadu kvalitních baterií.

Využití fotopastí

Kromě zmíněných myslivců a nadšencům do přírody má fotopast i další využití a to zejména ochranu majetku. Fotopast totiž lze snadno využít i jako nástroj k ochraně majetku u rodinných domů nebo chalup. Díky snadné instalaci a nastavení vše zvládne každý, nízké pořizovací náklady a napájení díky bateriím zaručí dlouhou výdrž a možnost měnit snadno umístění fotopasti.

Na trhu je velké množství různých fotopastí, které se liší zejména funkcemi, a díky tomu se každá fotopast hodí pro jiný účel, za kterým jí kupujete. Vždy hledejte takový e-shop, kde Vám ochotně poradí a doporučí vhodnou fotopast, výhodou je i servis, návody a vše k pohodlnému výběru i nákupu.

O angelo

Shlédněte také

Pražská veterinární klinika vás přijme i o víkendu

Když je o víkendu špatně člověku, vydá se na pohotovost. Kam ale se zvířátkem? Existují …