Domů / Dílna-kutilství / Podzim přeje nejenom burčáku

Podzim přeje nejenom burčáku

Podzimní měsíce jsou pro pití vína přímo stvořené. Svátky vína, svatomartinské, vinobraní. Víno teče proudem téměř všude. A je tak těžké ho zastavit. 

Právě pozdní léto a začátek podzimu nabízí vychutnat si různé odrůdy hroznů. Na rozdíl od léta, které přeci jen přálo spíše lehkým ovocným chutím, si můžeme dopřát delikátnější vína jako například burgundské. A samozřejmě burčák.

Nezaměnitelná chuť burčáku

Pravý burčák samozřejmě poznáte podle chuti. Hodně vám ale napoví i jeho vzhled, vůně, a dokonce i zvuky, jež „vyluzují“ drobné bublinky způsobené unikajícím oxidem uhličitým. Ten nejkvalitnější burčák totiž prakticky pořád kvasí.

Bílé, nebo červené?

Záleží na preferencích a osobní chuti. Ani se nemusíte držet svého času preferovaného pravidla, že bílé sudové víno patří k bílým masům a červené víno k tmavým. I řada someliérů a vinařů vám jednoduše řekne, že si máte dát skleničku vína, na které máte chuť.

Červené víno na zdraví

Skleničkou červeného navíc přispějete svému zdraví. Je prokázáno, že střídmá konzumace červeného vína (zdůrazňujeme slovo střídmá) funguje jako prevence vůči kardiovaskulárním onemocněním.

Šumivé víno pro horké dny

Máme za sebou opravdu horké léto a před námi teplý podzim. Takové podzimní podvečery jsou jako stvořené pro šumivé víno. Skleničky vychlazeného Prosecca se zkrátka ještě nemusíme vzdávat. Osvěží, zchladí a zklidní tělo i mysl.

Významné události si zaslouží pravé šampaňské

Sekty pak samozřejmě patří oslavám všeho druhu. Narozeniny či oslavy příchodu Nového roku si bez bublinek snad ani nedokážeme představit. Mějte však na paměti, že skutečně na skutečně významné události, jako jsou výročí a svatby, byste si měli dopřát luxusu v podobě pravého šampaňského (champagne).

Destiláty pro výjimečné příležitosti

Jinak se ale fantazii meze nekladou a dát si v podstatě můžete nápoj, na který máte chuť. Vaší pozornosti tu a tam nemusí unikat ani kvalitní destiláty. Konzumujete-li je s mírou a opravdu jen občas, mohou se stát zpestřením reality všedního dne.

Nakupujte na vinoadestilaty.cz

Velký výběr vín a destilátů najdete například na e-shopu vinoadestilaty.cz. Víno z Moravyreklamní vína pro firmyzahraniční vína všech odrůd a chutí mají všechny předpoklady zpestřit každou významnou událost i obyčejné podzimní odpoledne. Pijte ale s rozumem a nikdy po konzumaci byť malého množství alkoholu nesedejte za volant!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O angelo

Shlédněte také

Kov patří mezi elegantní prvek interiéru i exteriéru

Kov patří mezi elegantní prvek interiéru i exteriéru

Obsah1 Elegantní oplocení2 Kovové schodiště a zábradlí3 O vše se postará zakázková kovovýroba3.1 Mohlo by …