Efektivní obrana s plynovou pistolí

Obsah

Obrana proti násilnému útoku je v současnosti stále častěji diskutovaným tématem. Naštěstí nemusíte absolvovat kurz sebeobrany ani vlastnit zbrojní pas, abyste se byli schopni ubránit před útočníkem, nebo třeba divokým zvířetem – případně mu zavčas utéct. Sázkou na jistotu je plynová pistole.

Zapomeňte na pepřák

Je smutné, co o naší společnosti vypovídá, že nejedna mladá slečna doma obdrží pepřový sprej už na první večerní cestu z kina nebo tanečních. V kabelce ho pro jistotu nosí i značné procento dospělých žen. Jeho velkou nevýhodou ale je, že je třeba ho na útočníka stříknout relativně zblízka a pokud možno mířit na oči. Navíc není výjimkou, že se člověk bojí sprej použít, aby jej v panice nenastříkal sám na sebe. Plynová pistole funguje na podobném principu, ale tato rizika u ní nehrozí.

Výběr plynové pistole

Plynová pistole je expanzní zbraň, která spadá do kategorie D. Prodej zbraní této kategorie je povolen i osobám bez vlastnictví zbrojního průkazu. Stačí vám pouze dovršit věk 18 let a můžete si jednu pořídit. Vyrábí se v mnoha provedeních a různých cenových třídách – mnohé jsou replikami oblíbených modelů skutečných zbraní. Tak jako kapesní sprej, i tyto pistole jsou plněny slzným CS plynem nebo kajenským pepřem. Vynikají svou přesností až na vzdálenost 10 m a jsou k dispozici ve 20 mg a 45 mg provedení.

Výběr volně prodejných zbraní není tak malý, jak by se zdálo

Pokud nehledáte zbraň na sebeobranu, ale rádi byste si jen tak ze sportu zastříleli, ani pak nemusíte být vlastníky zbrojního průkazu. Do kategorie D totiž spadají také populární vzduchovky, které se vyrábí jak v podobě pistole, tak dlouhé pušky. Na ty si ostatně jistě vzpomenete z různých střelnic, kde jste si střelbu na terč mohli vyzkoušet už na dětském táboře. Pro plynovky, vzduchovky, diabolky a další příslušenství, jež budete ve střelbě potřebovat, si zajděte nejlépe do specializované prodejny, jako je například pražský Kentaur. Můžete si zde nechat poradit, jak vybrat zbraň přesně dle vašich představ.

O angelo

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …